Wyposażenie basenów Euro Team Trader

Dopasowane rozwiązania

Baseny olimpijskie są budowane przede wszystkim z myślą o profesjonalnych sportowcach oraz zawodach pływackich. Jednak na co dzień większość użytkowników basenów to nie zawodnicy, lecz osoby uprawiające sport amatorsko, miłośnicy czynnego wypoczynku i dzieci. Dlatego też tak ważne jest optymalne wykorzystanie przestrzeni, jaką oferuje basen.

Uczynienie jej atrakcyjną i przyjazną dla użytkowników w różnym wieku i o różnych potrzebach staje się rzeczą kluczową. Nie trzeba dodawać, że zwiększenie możliwości wykorzystania basenu przekłada się bezpośrednio na jego rentowność.

Realizacje godne wyróżnienia

Euro Team Trader prezentuje rozwiązania, które pozwalają na wykorzystanie niecek basenowych zarówno do różnego rodzaju zawodów sportowych, jak i do celów rekreacyjnych i szkoleniowych. Akcesoria i urządzenia tej marki od wielu lat są montowane w obiektach sportowych na całym świecie. Wszystkie produkty – od lin torowych, poprzez słupki startowe, aż do pomostów i den ruchomych oraz platform wypłycających – spełniają normy FINA i PZP.
W 2010 roku firma podjęła się realizacji pomostu ruchomego w największej tego typu inwestycji w Polsce – na basenie olimpijskim w Termach Maltańskich. Od tego czasu jest obecna na polskim rynku, a jej dotychczasowe dokonania nie przeszły niezauważone – już dwukrotnie otrzymała wyróżnienie w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu.
Wszystkie produkty marki Euro Team Trader wykonane są z materiałów o najwyższej jakości (stal nierdzewna AISI 316L oraz ABS i polipropylen), o wysokiej odporności mechanicznej i nieulegających degradacji pod wpływem wody ani środków chemicznych używanych w basenach. Dzięki temu ani intensywna eksploatacja, ani środowisko pracy urządzeń nie wpływają na ich funkcjonalność ani na estetykę.

Dopasowane rozwiązania

Montowane przez Euro Team Trader pomosty mogą być przemieszczane wzdłuż krawędzi niecki basenowej ręcznie (Termy Maltańskie – Poznań) bądź automatycznie (AQUASFERA – Olsztyn, II Kampus Politechniki Opolskiej – OPOLE). Każda z dotychczasowych realizacji cechuje się indywidualnym podejściem. Nie inaczej było w przypadku opolskiej inwestycji. Zastosowano tam zupełnie nowy, innowacyjny system przemieszczania pomostu, który bazuje jedynie na silniku elektrycznym bez potrzeby stosowania systemu hydraulicznego.
Zainstalowanie pomostu umożliwia podział niecki basenowej na dwa identyczne baseny o długości 25 m, a także daje możliwość wykorzystania basenu w charakterze boiska do piłki wodnej. Takie rozwiązanie pozwala nawet dwukrotnie zwiększyć liczbę użytkowników niecki basenowej oraz maksymalnie zróżnicować aktywności w jednym czasie.
Jako producent urządzeń i twórca autorskich rozwiązań Euro Team Trader może zaprojektować dla każdego basenu najbardziej odpowiedni dla niego system – bez względu na to, czy chodzi o basen w fazie projektowania, czy też istniejący basen w trakcie modernizacji. Firma dotychczas realizowała w Polsce pomosty umieszczane w niecce i przesuwane po plaży basenu. Jednak nie wszystkie obiekty pozwalają na takie rozwiązania – zwłaszcza gdy pierwotny projekt nie przewidywał przestrzeni na rozbudowę. W takich przypadkach proponowane są inne rozwiązania, z powodzeniem stosowane w obiektach sportowych w innych krajach – np. pomosty podnoszone z dna basenu albo pomosty kratownicowe, do których mocowane są panele dzielące tory i kotwione na dnie niecki. Przewaga takich rozwiązań nad tradycyjnym pomostem przesuwanym polega na tym, że nie tylko dzielą cały basen na dwie części, lecz także dają możliwość przedzielenia tylko kilku torów, podczas gdy pozostałe zachowują pełną długość. Umożliwia to zaplanowanie jednocześnie treningów sportowych na długości 50 m oraz na przykład kursów pływania i zajęć aquafitness na podzielonych torach.

Przestrzeń dla każdego

Dzięki wyposażeniu oferowanemu przez Euro Team Trader basen sportowy staje się miejscem dla wszystkich. Pomosty oddzielą przestrzeń treningową dla doświadczonych pływaków od tej dla początkujących kursantów. Dna ruchome pozwolą na prowadzenie aquaaerobiku dla wszystkich grup wiekowych, łącznie z seniorami. Platformy wypłycające stworzą bezpieczne środowisko dla kursów pływania dla najmłodszych. Łatwość i szybkość obsługi urządzeń tej marki pozwala na zmianę konfiguracji basenu tak często, jak to jest konieczne. Dzięki temu każdy użytkownik, od najmłodszego do najstarszego, znajdzie tu przestrzeń dla siebie.

KONTAKT: www.euroteamtrader.pl

 

„PŁYWALNIE I BASENY” – WYDANIE NR 15

 

TEKST: FIRMA EURO TEAM TRADER
FOTO: ARCHIWUM FIRMY EURO TEAM TRADER