Reklama

Międzynarodowe seminarium – Projekt Acelerator

fir-0291Międzynarodowe seminarium „Praktyka w zarządzaniu, zarządzanie w praktyce” to kolejne działanie Instytutu Rozwoju Infrastruktury Sportowej, mające na celu dostarczanie praktycznych rozwiązań dla zarządców infrastrukturą sportową w Polsce. Seminarium odbyło się w ramach realizowanego przez Instytut projektu „Acelerator”. Jego głównym zadaniem jest przygotowanie opracowania stanowiącego praktyczne narzędzie dla menedżerów infrastruktury sportowej, zawierającego szczegółowe opisy konkretnych inwestycji w zakresie sportu, będącego zarówno inspiracją dla przyszłych inwestorów, jak i źródłem wiedzy dla zarządców istniejących obiektów. Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus+, Akcji 2: Partnerstwa Strategiczne.

Tym razem spotkaliśmy się 22 marca 2018 r. w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim. Wśród zaproszonych uczestników gościliśmy delegację administratorów i zarządców obiektów sportowych z Portugalii i Holandii, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z własnego podwórka, prezentując modele zarządzania obiektami sportowo-rekreacyjnymi w swoich krajach. Swoje prezentacje przedstawili Corine Persjin z Holandii oraz Paulo Araújo z Portugalii.

Uczestnicy seminarium mieli także okazję do zapoznania się z praktycznymi aspektami zarządzania aquaparkiem z lodowiskiem – wyjątkowym obiektem w skali naszego kraju ze względu na zastosowaną technologię obu tak różnych obiektów pod jednym dachem. Specyfikę jego funkcjonowania zaprezentował Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim – Robert Smuga. Poznaliśmy także szczegółowo sposób działania zastosowanej technologii ogrzewania obiektu, którą przedstawił nam inżynier Leszek Siereński. Po części seminaryjnej mieliśmy okazję do wizyty w tym specyficznym obiekcie.

Seminarium było pierwszym punktem wizyty studyjnej w Polsce dla naszych międzynarodowych partnerów, której celem była wizytacja infrastruktury sportowej i zapoznawanie się z rozwiązaniami zarządczymi, jak i stosowanymi technologiami. W planie objazdu znalazły się takie obiekty, jak: stadion piłkarski Arena Lublin, aquapark Aqua Lublin, Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim, Termy Mszczonów, Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego oraz PGE Narodowy w Warszawie.

 

TEKST I FOTO | Fundacja Instytut Rozwoju Infrastruktury Sportowej