Reklama

Niezwykły projekt

Ezarri zatriumfowało po raz kolejny w jednym z najbardziej niezwykłych wyzwań. Polegało ono na stworzeniu mozaiki dla ekskluzywnego, bardzo złożonego projektu z elementem artystycznym. Rezultatem jest hipnotyzujący basen z mozaiką, który przyciąga uwagę każdego, kto go zobaczy. Jest to basen zbudowany w galerii sztuki we francuskiej Prowansji.

Lokalizacja to Contemporary Sculpture Park Domaine du Muy, należący do francuskiego kolekcjonera Jean-Gabriela Mitterranda, który przez trzy dekady pokazywał rzeźby w swojej galerii w dzielnicy Marais w Paryżu. Robił to także na licznych wystawach na całym świecie. Jean-Gabriel Mitterrand marzył o stworzeniu prywatnego miejsca poświęconego monumentalnej rzeźbie na południu Francji. Rezultatem jest magiczny park pełen rzeźb. Są to prace, które łączą się z krajobrazem francuskiej Prowansji, w wyjątkowym miejscu, niedaleko atrakcji turystycznych, takich jak Saint-Tropez i Monako.

Specjalistyczne publikacje zauważają, że „od ponad trzydziestu lat austriacki artysta Peter Kogler pracował na skrzyżowaniu architektury i nowych mediów, aby budować środowiska i elementy rzeźbiarskie, które wydają się redefiniować przestrzenie. Wypełniając ściany iluzjami optycznymi, kwestionuje on wrażenie głębi (a czasem zdrowego rozsądku) widza, dzięki jego ambitnym monochromatycznym instalacjom opartym na powtarzających się wzorach”. Ezarri przygotowało się na niezwykły projekt artysty. Na początek oryginalny pomysł został stworzony przez artystę. Później Ezarri nadało mu kształt w postaci mozaiki. Żeby dostosować koncepcję Koglera do mozaiki, Ezarri stworzyło trójwymiarowy model. Rezultat przyciąga wzrok. Basen to piękne monochromatyczne dzieło, które nie ma żadnych granic dla naszych zmysłów. To dzieło, które nosi osobisty ślad tego artysty. Projekt wydobył to, co najlepsze w Ezarri, umożliwiając sprostanie wyzwaniu stworzenia tak złożonego basenu z mozaiką. Dzięki tej pracy Ezarri jest teraz częścią francuskiej Prowansji. Rezultat projektu został umieszczony w kolekcji dzieł sztuki z zakresu rzeźby współczesnej.

Dystrybutor:

CTM Sp. z o.o.

tel.: 32 202 72 49

www.ctm.net.pl