Ogrody zakwitną już w lutym

Między 13 a 15 lutego 2020 r. Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich już po raz XIV opanują pasjonaci ogrodów. Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA to wydarzenie nr 1 w branży ogrodniczej, które od kilkunastu lat sprowadza do Poznania prawie 25 000 osób zainteresowanych tematyką kształtowania ogrodów i terenów zielonych, profesjonalistów w zakresie uprawy kwiatów, krzewów ozdobnych oraz drzew owocowych, producentów urządzeń i narzędzi ogrodowych, systemów nawadniania, a także dystrybutorów akcesoriów ogrodniczych typu doniczki, oświetlenie czy innych dodatków.

Stawiamy na innowacje

Motywem przewodnim kolejnej edycji Targów GARDENIA będą „Innowacje w ogrodzie”. Pokażemy je nie tylko w zakresie nowości jakie producenci i dystrybutorzy urządzeń i roślin planują na sezon 2020, ale także chcemy zwrócić dużą uwagę na to, że ogród jest przestrzenią, w której można spędzać czas wspólnie z bliskimi i czerpać z tego ogromną satysfakcję. Będziemy inspirować zwiedzających do tworzenia ogrodów bez względu na to czy mają do dyspozycji ogród przydomowy czy balkon w bloku. Przy nadchodzącej edycji targów zachęcamy wystawców do tworzenia ekspozycji, która będzie angażować odwiedzających do działania. Stawiamy na wyspy pokazowe, przestrzenie demonstracyjne oraz strefy edukacji, w których będzie można uzyskać informację o różnych gatunkach roślin i sposobach ich pielęgnacji. W obrębie programu wydarzeń targowych będziemy dotykać m.in. tematyki dziecka w ogrodzie, przedstawimy także ciekawą ofertę dotyczącą rekreacji i sportu.

Będziemy edukować profesjonalistów

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA są partnerem wyjątkowego wydarzenia. Wspólnie z Fundacją FRACTAL tworzymy Arenę Krajobrazu. To merytoryczna, konferencja z zagranicznymi prelegentami oraz z warsztatami dla profesjonalistów. Zaproszeni goście to Chris Beardshaw, wybitny brytyjski projektant, laureat wyróżnień i medali Royal Horticultural Society m.in. „Best Show Garden” i „Wybór publiczności”. Jo Thompson jest wybitną projektantką, laureatką „Best of Show”, uznaną przez prasę profesjonalną za jedną z najbardziej utalentowanych projektantek i najlepszą projektantkę ogrodów wiejskich. Taina Suonio to utytułowana projektantka z Finlandii. Jest laureatką srebrnego medalu wystawy Chelsea Flower Show 2019 za ogród „Roots in Finland – Kyrö Garden”. Zajmuje się przede wszystkim ogrodami na dachu i zieloną przestrzenią w mieście, realizując również swój autorski projekt „Roslings Manor Gardens”. Hexian Jin, jest prezesem wydawnictwa i zastępcą redaktora naczelnego magazynu „Chinese Landscape Architecture” oraz profesorem w Zhejiang Agriculture & Forestry University, School of Landscape and Architecture. Jej prezentacja pozwoli skonfrontować doświadczenia architektów europejskich z trendami projektowania dominującymi obecnie na rynku azjatyckim. W programie ponad 20 godzin merytorycznych wydarzeń – prelekcji zagranicznych gości dotyczących ich wizji i filozofii projektowania, przeglądy portfolio polskich architektów krajobrazu prowadzone przez gości specjalnych, pokazy cięcia drzew i krzewów oraz pielęgnacji róż, a także warsztaty poświęcone pielęgnacji drzew i krzewów owocowych.

Doceniamy profesjonalistów – rozwijamy konkurs Grand Prix Gardenii oraz kontynuujemy Złoty Medal MTP

Chcemy promować hodowców roślin, dlatego rozwijamy nagrodę GRAND PRIX GARDENII. Do Konkursu mogą być zgłaszane produkty roślinne, które odznaczają się szczególnymi walorami, w zakresie wyglądu, opakowania oraz formy prezentacji w punktach sprzedaży. Każdy z wystawców może zgłosić swój produkt pod warunkiem, że będzie go prezentował podczas targów. Zwycięzcy wyłaniani są głosami Sądu Konkursowego, Zwiedzających oraz Internautów. Złoty Medal MTP to prestiżowe wyróżnienie przyznawane już od ponad 30 lat. W Konkursie nagradzane są produkty, a nie firmy, chociaż to one otrzymują wyróżnienie za swój wyrób, eksponat, czy koncepcję. Każdy pretendent do nagrody poddawany jest wnikliwej analizie m. in. pod względem takich kryteriów jak innowacyjność, estetyka, ekonomiczność użycia czy bezpieczeństwo dla środowiska. Wyłonienie liderów branży, ma ułatwić konsumentom decyzję o zakupie.

Stwarzamy możliwość nawiązania międzynarodowych kontaktów

Program Hosted Buyers pozwala zaplanować spotkania zagranicznych kontrahentów z polskimi wystawcami celem ułatwienia nawiązania kontaktów biznesowych. W 2019 roku do stolicy Wielkopolski w ramach tego programu przybyli goście ze Skandynawii, krajów nadbałtyckich i zachodniej Europy, blisko 100 kupców z 11 krajów świata, a wśród nich dyrektorzy sprzedaży, kupcy, właściciele centrów ogrodniczych, sieci handlowych DIY, hurtowni ogrodniczych czy szkółek roślinnych.

Zapraszamy do udziału

GARDENIA to wydarzenie o ugruntowanej pozycji na polskim rynku i jedyna w naszym kraju impreza łącząca profesjonalistów i hobbystów z branży ogrodniczej. To ważne źródło inspiracji i wiedzy o najnowszych trendach w ogrodnictwie. Każdego roku wystawcy przygotowują wyjątkowo bogatą i różnorodną ofertę, a stowarzyszenia i związki branżowe wspierają Targi pod względem merytorycznym.

Po bieżące informacje dotyczące programu wydarzeń, wystawców oraz partnerów zapraszamy na stronę www.targigardenia.pl