Reklama

Pozbądź się śmiertelnego zagrożenia – bakterii Legionella w instalacji – dzięki Oxiperm Pro!

W czasie przepływu wody cząstki osadów (biofilm) odrywane są od powierzchni przewodów, co powoduje jej wtórne zanieczyszczenie. Razem z cząstkami biofilmu przechodzą do wody zasiedlające go bakterie. W celu ograniczenia namnażania się bakterii Legionella w instalacji cieplej wody wodociągowej należy usunąć biofilm z powierzchni kontaktującej się z wodą. Kluczową zaletą dwutlenku chloru jest to, że atakuje on i niszczy zarówno wolne czynniki chorobotwórcze, jak i biofilm.

Firma Granimex we współpracy z Grundfos rekomenduje najlepszą technologię produkcji dwutlenku chloru dostępną obecnie na rynku – Oxiperm® Pro. To automatyczny system wytwarzania dwutlenku chloru o wydajności 5 i 10 g/h, do zastosowania w obiegach ciepłej i zimnej wody użytkowej.

Za pomocą tej metody dwutlenek chloru produkowany jest na bazie kwasu chlorowodorowego i roztworu chlorynu sodowego (obie substancje – w formie rozpuszczonej). Powstający roztwór dwutlenku chloru gromadzony jest w zbiorniku i dozowany do strumienia wody przez pompę dozującą w zależności od potrzeb.

Granimex oferuje Państwu najnowocześniejsze generatory dwutlenku chloru z bogatej kolekcji Grundfos. Zapewniamy profesjonalne doradztwo, wybór urządzeń i instalację, a także serwis.

tel. kom.: 660 423 282 www.granimex.com.pl