Targi aquanale i FSB 2011

W doskonałej formie

Wspólnie odbywające się w dniach 26–28 października 2011 roku targi aquanale i FSB przyciągnęły ponad 20 tys. zwiedzających. W jednym miejscu spotkali się przedstawiciele ponad 600 firm z 45 krajów. Polskę reprezentowało ponad 20 wystawców!

Targi aquanale i FSB przyciągnęły do Kolonii wiodące na rynku firmy z całego świata. Na powierzchni wystawienniczej obejmującej łącznie 62000 metrów kwadratowych zaprezentowały one szerokie spektrum innowacji, produktów i usług dla terenów rekreacyjnych, obiektów sportowych i basenów. Wystawcy chwalili międzynarodowy charakter wydarzenia. Odnotowano znaczący wzrost liczby odwiedzających z Bliskiego Wschodu, Ameryki Środkowej i Południowej, Europy Wschodniej, a w szczególności z Azji.

 

Wydarzeniem towarzyszącym targom był 22 kongres IAKS (Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji), który był poświęcony globalnym trendom w dziedzinie budowy obiektów sportowych i rekreacyjnych. Około 600 gości z całego świata poznało najnowsze trendy. W trakcie kongresu miały miejsce ciekawe wydarzenia, takie jak Forum Brazylii 2014/2016. Inne tematy zawarte w programie dotyczyły obiektów sportowych pozbawionych barier, zrównoważonego wykorzystania i projektowania cyklu życia obiektów sportowych, elastycznej konstrukcji stadionów i murawy syntetycznej. Delegacje z całego świata (z Kanady, Brazylii, Indonezji, Chin i Rosji) wykorzystywały tę okazję do interdyscyplinarnej i międzykulturowej wymiany wiedzy na najwyższym poziomie.

 

Podczas targów aquanale wystawcy z całego świata zaprezentowali swoje nowe produkty, innowacje, technologie i kompletne rozwiązania w sektorze basenowym, spa i wellness. Targi aquanale i FSB co dwa lata wzbudzają wielkie poruszenie w branży obiektów sportowych. Cieszy przede wszystkim wysoki poziom prezentowanych produktów i usług, ogromna ilość wystawców i równie duża ilość gości z całego świata. Nas cieszy najbardziej fakt, że w kolejnej edycji targów wzięła udział rekordowa liczba polskich firm.Kolejne targi aquanale i FSB odbędą się w dniach 23–25 października 2013 roku. Do zobaczenia!

Szczegółowa relacja z targów już w lutowym wydaniu magazynu „Pływalnie i baseny”.

 


TEKST: REDAKCJA
FOTO: ARCHIWUM REDAKCJI