Reklama

WOD-KAN 2012

Jubileuszowa edycja

Za nami jubileuszowa, XX edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2012, które odbyły się w dniach 22–24 maja br. Już po raz czwarty miało to miejsce na terenach Bydgoskiego Centrum Wystawienniczo-Targowego.

Tegoroczne targi zgromadziły 430 wystawców z Polski i Europy m.in. z Niemiec, Włoch, Austrii, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Czech, Szwecji, Norwegii, Hiszpanii, Białorusi, Litwy i Słowacji. 68 wystawców z kraju i zagranicy przyjechało po raz pierwszy, licząc na nawiązanie cennych kontaktów. Oryginalnie zaaranżowane ekspozycje, usytuowane na ponad 13 tys. m2 budziły duże zainteresowanie zwiedzających.
Gorące dyskusje
Podczas targów, na których były prezentowane najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, technologiczne, urządzenia i usługi dla branży wodno-kanalizacyjnej, prowadzono również liczne dyskusje związane nie tylko z ofertą obejmującą pełne spektrum urządzeń, programów, maszyn i narzędzi najnowszej generacji, lecz także związanych z wdrażaniem postanowień Ramowej Dyrektywy Wodnej, dotyczącej planów bezpieczeństwa wody oraz realizacji Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych. Podczas uroczystej gali w Filharmonii Pomorskiej, którą uświetnił występ Kwartetu Rampa, wręczono nagrody za najciekawszą aranżację ekspozycji i przede wszystkim za najlepszy targowy produkt.
Konferencja
W czasie trwania wystawy zainteresowane firmy miały możliwość zaprezentowania swoich rozwiązań potencjalnym użytkownikom. W drugim dniu ponad 160 uczestników zgromadziła konferencja „Modelowe rozwiązania w gospodarce osadami” przygotowana przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie”. Przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Stowarzyszenia Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej, przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych oraz Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” omawiali sposób finansowania gospodarki osadowej i wstępny projekt standardu przygotowywany przez IGWP, który będzie zawierał m.in. prawodawstwo krajowe i Unii Europejskiej, parametry ilościowe i jakościowe, kryteria jakościowe stosowania osadów ściekowych, kryteria wyboru modelu gospodarki osadowej, przykładowe rozwiązania modelowe w gospodarce osadami oraz koszty inwestycyjne i eksploatacyjne. Tego dnia wieczorem prawie 500 osób do późnej nocy bawiło się na plenerowej imprezie w stylu country zorganizowanej przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie”.
Sukces?
Tak, bo wystawę odwiedzili znakomici goście, bo wystawcy aktywnie włączyli się w stworzenie atmosfery godnej tegorocznego, jubileuszowego święta całej branży wodno-kanalizacyjnej, bo aktywnie uczestniczyli w osiąganiu wspólnego sukcesu gospodarczego, jakim jest w ostatecznym rozrachunku, poprawa jakości wody i środowiska w Polsce. XXI edycja Targów WOD-KAN odbędzie się w dniach 7–9 maja 2013 roku. Organizatorzy zapraszają już dziś.ZOBACZ LISTĘ LAUREATÓW

OPRACOWANIE: REDAKCJA
ŹRÓDŁO I ZDJĘCIA: IZBA GOSPODARCZA WODOCIĄGI POLSKIE