Reklama

30 lat minęło

Nasze motto brzmi: niezadowolenie ze złej jakości trwa znacznie dłużej niż radość z niskiej ceny. Historia fi rmy BASPOL Sp. z o.o. rozpoczęła się w pamiętnym dla wszystkich Polaków roku 1989. Firma została założona przez Halinę Kolak, Piotra Kolaka oraz Herberta Reinhardta. W początkach swojej działalności fi rma zajmowała się przede wszystkim nowatorskim, jak na tamte czasy w Polsce, wykładaniem folią basenów (pierwszym modernizowanym basenem publicznym był basen kryty w Warszawskim Ośrodku Wypoczynku WISŁA przy ul. Namysłowskiej) oraz montażem stacji uzdatniania wody i serwisem. Wspólnie z fi rmą Reinhard-Plast GmbH, istniejącą wtedy już od kilkunastu lat na rynku niemieckim, sukcesywnie realizowano projekty dla coraz większej ilości basenów prywatnych i publicznych, zbiorników wody użytkowej oraz zbiorników przeciwpożarowych na terenie całej Polski.

Główną działalność fi rma BASPOL skupiła na modernizacjach pływalni publicznych, rekreacyjnych i sportowych oraz na wykładaniu folią nowych basenów, które coraz szybciej powstawały we wszystkich zakątkach naszego kraju. Z czasem zaczęły się też pojawiać zlecenia zagraniczne. Pierwszy był kompleks basenów w Niżniewartowsku na Syberii. Później były Chiny, Korea Północna, Ukraina, Węgry oraz inne kraje UE. W kraju fi rma BASPOL jest znana na pływalniach publicznych od Bogatyni po Sokółkę i od Przeworska po Kamień Pomorski. Jej profesjonalizm został doceniony dwukrotnie wyróżnieniem „Firma na Medal” w 2005 i 2014 roku. Założyciele fi rmy z dumą podkreślają, że baseny wyłożone folią, a także stacje uzdatniania wody, zrealizowane w początkach działalności spółki, funkcjonują do dziś. Ważny jest również fakt, że większość pracowników jest zatrudniona od początku istnienia fi rmy.

Przez 30 lat fi rma BASPOL zdołała wyłożyć folią ponad 200 pływalni publicznych i niezliczoną ilość basenów prywatnych. Każda pływalnia w Polsce miała lub ma kontakt z naszą fi rmą, chociażby poprzez zakupy w sklepie internetowym. W 2014 roku został uruchomiony sklep internetowy www.wszystkodobasenow.pl, w którym można znaleźć kilka tysięcy artykułów z branży basenowej – od płetw, przez fi ltry basenowe, po części pomp dozujących. Od samego początku założeniem było dzielenie się wiedzą. Dzięki temu serwis zawiera cenne, praktyczne wskazówki i porady dla osób z obsługi technicznej pływalni oraz dla właścicieli prywatnych basenów.

BASPOL współpracuje w zakresie sprzedaży i serwisu z największymi i najstarszymi europejskimi markami z branży basenowej: Speck Pumpen, Dinotec, Descon, ProMinent, WEDA, Pahlen, BEHNCKE, Bayrol, EHA, MTS oraz z największymi polskimi dystrybutorami i importerami. Firma od początku działalności ma to samo logo oraz tę samą siedzibę przy ul. Namysłowskiej w Warszawie.

Dziękujemy wszystkim naszym Klientom i Sympatykom za wieloletnią współpracę. Praktyka i doświadczenie to nasz największy kapitał. Z okazji trzydziestolecia działalności zobowiązujemy się go nieustannie powiększać i dzielić się nim dla wspólnego dobra.

www.wszystkodobasenow.pl