Adventure World Warsaw

Przygoda dla każdego

W lipcu 2012 roku uroczyście świętowano rozpoczęcie budowy pierwszego w Polsce i największego w tej części Europy tematycznego parku rozrywki Adventure World Warsaw.

Park zlokalizowany na działce o powierzchni 230 ha pod Grodziskiem Mazowieckim, na terenie wsi Tłuste, Chlebnia oraz Kłudno Stare będzie korzystać z bezpośredniego dostępu do autostrady A2, dzięki czemu z Warszawy będzie można dojechać do niego zaledwie w 30 minut. To inwestycja łącząca w sobie park tematyczny z ponad 50 atrakcjami, w tym:

  • 24 rollercoasterami i przejażdżkami,
  • dwoma hotelami (800 pokoi),
  • największym w Polsce parkiem wodnym,
  • częścią rozrywkową z kinami, restauracjami, sklepami i klubami.

 

Krainy tematyczne
Sam park rozrywki będzie się składać z pięciu tematycznych krain – dwóch całorocznych: Zaginionego Królestwa oraz Baśniowej Polski, a także trzech czynnych od kwietnia do listopada, noszących nazwy: Laguna Magicznych Stworzeń, Kraina Legend oraz Wyspa Zamkowa. Wejście do parku wieść będzie przez strefę rozrywki, na którą składać się będzie szeroka oferta sklepów i punktów gastronomicznych. Energetyczne kawiarnie i kluby na świeżym powietrzu mają uczynić to miejsce chętnie odwiedzanym przez turystów z całej Polski i Europy. Dodatkową atrakcją będą cotygodniowe imprezy, w tym broadwayowskie musicale…
WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 12

 


TEKST I WIZUALIZACJE: FIRMA LAS PALM