Reklama

AKTYWNA WARSZAWA aktywnym warszawianom. Rewitalizacja ośrodka „Moczydło” i modernizacja ośrodka „Namysłowska

Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA (SCS AW) jest największym niekomercyjnym promotorem zdrowego trybu życia poprzez sport i rekreację wśród mieszkańców Warszawy i okolic. Szeroki wachlarz usług oraz bogate zaplecze sportowe pozwalają sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Jest to unikatowa jednostka mająca ośrodki zróżnicowane zarówno pod kątem infrastruktury, jak i lokalizacji oraz oferowanych usług. Przykłada ogromną wagę zarówno do poziomu i jakości oferowanych usług, jak i do udoskonalania obiektów sportowych, którymi administruje.

Wraz z początkiem jesieni mieszkańców Warszawy i okolic czeka dużo zmian. SCS AKTYWNA WARSZAWAuruchamia nowe programy oraz rozpoczyna modernizację ośrodków. Na szczególną uwagę zasługują rewitalizacja ośrodka „Moczydło” oraz modernizacja ośrodka „Namysłowska”.

  1. Rewitalizacja ośrodka „Moczydło”

Obiekt

Kompleks basenowo-rekreacyjny „Moczydło” znajduje się w dzielnicy Wola przy ul. Górczewskiej w Warszawie. Ośrodek jest własnością miasta stołecznego Warszawy, a jego zarządzaniem zajmuje się SCS AW. Na obszarze o powierzchni ponad 7 ha znajdują się otwarte baseny rekreacyjne, zjeżdżalnie wodne, boiska sportowe do piłki plażowej, boiska do piłki nożnej, korty tenisowe. Ponadto na trenie znajdują się całoroczne lodowisko w okresie letnim wykorzystywane jako skatepark lub rolkowisko oraz liczne alejki z zielenią parkową. W okresie letnim „Moczydło” stanowi jedną z głównych atrakcji wodnych stolicy, o czym świadczy liczba odwiedzających – w najbardziej upalne dni to nawet 6–8 tys. osób. W swojej niemal 50-letniej historii obiekt przechodził kilka modernizacji, ale nigdy w zakresie betonowej i malowanej niecki rekreacyjnej. Z uwagi na jej pogarszający się stan techniczny miasto zapewniło środki finansowe i podjęło decyzję o przebudowie niecki oraz modernizacji ośrodka, w ramach którego powstanie nowoczesny obiekt na miarę dzisiejszych potrzeb mieszkańców.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 27

 

TEKST | Bartosz Żukowski
WIZUALIZACJE | Archiwum SCS AKTYWNA WARSZAWA