Reklama

Aquanale 2017 w najwyższej formie

Zakończone 10 listopada ub.r. targi Aquanale (Międzynarodowe Targi Saun, Basenów i Otoczenia) w połączeniu z targami FSB (Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Terenów Rekreacyjnych, Obiektów Sportowych i Kąpielisk) odnotowały ok. 26 600 gości. Aż 282 wystawców z 30 krajów na powierzchni wystawienniczej o powierzchni 20 000 m² zaprezentowało trendy i innowacje.

– To były targi w najlepszej formie: duży udział wystawców i bardzo dobra reakcja pod względem liczby odwiedzających są wyraźnym sygnałem ze strony branży, że Aquanale zajmuje silną pozycję wśród światowych targów branżowych. Wzrost liczby gości zagranicznych, a przede wszystkim wysoka jakość odwiedzających, co szczególnie chwalili nasi wystawcy, podkreśla to dobitnie – podsumowała Katharina C. Hamma, dyrektor operacyjny Koelnmesse.

Poziom międzynarodowego charakteru targów w tym roku był imponujący: 56% wystawców i 62% gości przyjechało do Kolonii z zagranicy.

W Kolonii obecni byli prawie wszyscy liderzy rynku z segmentu basenów, saun, spa i wellness, uzbrojeni w szereg produktów i nowości, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Basenów i Wellness (BSW) podczas Aquanale odbył się pierwszy globalny szczyt stowarzyszeń branży basenowej. Oprócz członków EUSA w Kolonii byli obecni także przedstawiciele stowarzyszeń z Argentyny, Australii, Brazylii, Kanady, Meksyku, Nowej Zelandii, Południowej Afryki, Turcji i Stanów Zjednoczonych. W ramach szeroko zakrojonej wymiany omawiano możliwe normy jakości i bezpieczeństwa, jak również nowe technologie lub standardy dotyczące kształcenia zawodowego i dalszego szkolenia.

Jednym z powodów dużego zadowolenia odwiedzających były bez wątpienia liczne nowości produktowe oraz fakt, że Aquanale skupiło się na właściwych trendach. Zrównoważone, energooszczędne rozwiązania były tak samo pożądane, jak wielofunkcyjne i inteligentne systemy operacyjne wraz z możliwością indywidualnych dostosowań. Nacisk położono na komfort i wysoką jakość.

Najważniejszym wydarzeniem specjalistycznego programu wydarzeń w 2017 r. było Międzynarodowe Forum Basen i Wellness. Po raz kolejny forum potwierdziło swoją międzynarodową atrakcyjność jako trend, platforma kontaktowa i biznesowa oraz gościło setki ekspertów i decydentów, planistów i operatorów. Podobnie jak w przypadku Aquanale, forum rozwinęło się w międzynarodowy punkt spotkań dla świata ekspertów w dziedzinie basenów, saun i wellness – podsumował Dieter C. Rangol, dyrektor wykonawczy BSW.

Impreza specjalna „Materiality – Immateriality” w hali 7 wystawiona przez Koelnmesse we współpracy z European Waterpark Association (EWA) również okazała się niezwykle popularna. Zaprezentowano sposoby, w jaki publiczne baseny i sauny mogą zostać przekształcone w prawdziwe doświadczenia dla gości poprzez wykorzystanie innowacyjnych materiałów.

Najbliższy Aquanale odbędą się w dniach 5–8 listopada 2019 r. w Kolonii.

aqua-02811

 

Fakty i liczby:

  • 282 firmy z 30 krajów wzięło udział w Aquanale 2017,
  • powierzchnia wystawiennicza brutto – 20 000 m²,
  • 125 wystawców z Niemiec i 157 wystawców z zagranicy,
  • udział zagranicznych wystawców – 56%,
  • liczba odwiedzających – ok. 26 600 osób ze 114 krajów,
  • udział zagranicznych gości – 62%.

 

OPRACOWANIE | Jakub Mościcki

FOTO | Archiwum Redakcji