Reklama

Atis – wodne place zabaw

Kolejne bardzo ciepłe lato zachęciło do realizacji wodnych placów zabaw na terenie całego kraju. Powstały one na istniejących kąpieliskach odkrytych, basenach krytych i odkrytych czy też w parkach miejskich. Obecnie wiele kolejnych jest w fazie projektowania lub wykonania. Ich rosnąca popularność świadczy o potrzebie realizacji tego rodzaju inwestycji. Przyjemna ochłoda, jaką zapewniają wodne place zabaw, to jest to, czego wszyscy szukamy w upalne, letnie dni. Również niezliczona ilość kombinacji wszelkiego rodzaju zabawek wodnych ze stali nierdzewnej, malowanych proszkowo, typu: gejzery, dysze, armatki wodne, zwierzątka, kwiaty tryskające wodą, wodne tory przeszkód czy inne interaktywne zabawki, zapewnia odpowiedni relaks nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

atis_00227

Wodne place zabaw w całej Polsce

Firma Atis-Jasienica czynnie uczestniczy w rozwoju tej formy rekreacji wodnej na terenie całego kraju. Jej przedstawiciele biorą udział w konferencjach, targach, konsultują poszczególne inwestycje już na etapie koncepcji oraz szacowania kosztów poprzez fazę projektowania aż do samej realizacji. Wiarygodność firmy potwierdzają namacalne efekty realizacyjne, a w jej referencjach znajduje się wiele imponujących inwestycji.

Z pewnością jedną z ciekawszych realizacji w roku 2017 był odkryty wodny plac zabaw w Chochołowskich Termach na Podhalu. Jest on uzupełnieniem bardzo bogatej oferty kompleksu basenowego. Znajduje się na nim ponad 40 wszelkiego rodzaju atrakcji wodnych, m.in.: drzewka i palmy tryskające wodą, bardzo popularne wśród dzieci armatki wodne, gejzery i fontanny, tunel z kręgów. Na takim placu zabaw każde dziecko znajdzie z pewnością coś dla siebie. Wszystkie atrakcje, od projektu do realizacji, powstały w warsztatach firmy Atis-Jasienica. Wspaniała kompozycja stali nierdzewnej malowanej proszkowo z kolorowym szkłem akrylowym zapewnia również piękny efekt wizualny. Elastyczna nawierzchnia EPDM, którą wyłożony jest cały plac, zapewnia dodatkowo odpowiedni standard bezpieczeństwa.

Popularność tej formy rekreacji wodnej rośnie z roku na rok, dlatego również paleta atrakcji wodnych oferowanych przez firmę Atis-Jasienica powiększyła się o kilkanaście kolejnych. Projektanci analizują na bieżąco panujące trendy, konsultują zapotrzebowanie z użytkownikami tych obiektów oraz oczywiście z samymi dziećmi. Bo to właśnie najmłodsi decydują o różnorodności wyposażenia placów w zabawki wodne. Na podstawie prowadzonej analizy potrzeb powstały kolejne zwierzątka tryskające wodą, drzewka, kwiaty itp.

atis_00327

 

Niesamowity efekt

Duży nacisk położony jest przede wszystkim na bezpieczeństwo użytkowania produktów, jednak efekt wizualno-funkcjonalny też nie pozostaje bez znaczenia. Obecnie wszystkie zabawki są dodatkowo wyposażone w kolorowe elementy ze szkła akrylowego, barwionego w masie o grubości 25 mm. Padające na kolorowe szkło akrylowe promienie słoneczne dają przepiękny efekt rozproszonego światła. Dlatego też istotne jest stosowanie szkła barwionego w masie – klejenie kilku cieńszych warstw nie daje takiego efektu. Opisany wyżej przykład stosowania szkła akrylowego jest wynikiem wielomiesięcznych badań przeprowadzonych przez specjalistów firmy.

Zapraszamy do współpracy! Dajmy więcej radości naszym najmłodszym! Ich uśmiech to również nasze szczęście!

Autor jest właścicielem firmy Atis-Jasienica

 

TEKST | Aleksander Mendrek
FOTO | Archiwum Firmy Atis-Jasienica