Reklama

Bluespring – baseny XXI wieku

6 zalet basenów Bluespring

Baseny Bluespring to baseny z pełnym górnym przelewem, których zaletą jest możliwość regulacji poziomu przelewu oraz stały dostęp do całej instalacji wodnej i elektrycznej podczas całego okresu eksploatacji. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności budowy zbiornika kompensacyjnego.

1. Trzy odmiany basenów Bluespring
Standard – profesjonalne baseny pływackie lub rekreacyjne o głębokościach 1,3 m lub 1,5 m.
Olimpic – profesjonalne baseny pływackie o głębokości 2 m, także o długości 50 m.
Renovation – stosowane do szybkiej i niedrogiej renowacji starych basenów z niecką betonową.
Możliwe jest wykonanie basenu o innej stałej głębokości oraz wariantu ze zmienną głębokością (np. z dnem ze spadkiem od 1,1 m do 1,5 m).2. Baseny z pełnym górnym przelewem
Baseny Bluespring to baseny z pełnym górnym przelewem, których dużą zaletą jest możliwość regulacji poziomu przelewu oraz stały dostęp do całej instalacji wodnej i elektrycznej podczas całego okresu eksploatacji. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności budowy zbiornika kompensacyjnego. Funkcję tę przejmuje kanał przelewowy. Inwestor zyskuje na czasie realizacji oraz na zmniejszeniu kosztów inwestycji. Uzdatnianie wody w oparciu o tradycyjne procesy filtracji, dezynfekcji oraz koagulacji ze sterowaniem automatycznym lub półautomatycznym.

 

3. Konstrukcja
Modułowa konstrukcja ścian bocznych basenu jest samonośna i na stałe połączona z denną płytą żelbetonową o grubości 20 cm. Konstrukcja basenów oraz panele wewnętrzne i zewnętrzne są galwanizowane na gorąco oraz malowane proszkowo przy użyciu farb epoksydowych. Możliwe jest również wykonanie konstrukcji ze stali INOX. Znaczna odległość pomiędzy panelami stalowymi powoduje, że pod kanałami przelewowymi powstaje warstwa izolacyjna (powietrze), dla wody zgromadzonej w basenie. Dzięki temu oszczędza się energię na ogrzewanie basenu. Basen może być całkowicie lub częściowo wbudowany w ziemię. Może również znajdować się całkowicie nad ziemią.4. Wnętrze
Wewnętrzny wkład basenu to profesjonalna folia basenowa typu „Trevira”, powlekana PVC, o wyjątkowych właściwościach mechanicznych i wytrzymałościowych. Jest zabezpieczona antybakteryjnie, antygrzybicznie i przed promieniowaniem UV. Posiada również specjalny filtr, chroniący przed osiadaniem zanieczyszczeń. Odpowiada wymaganiom technicznym i jest zgodna z systemem jakościowym UNI-EN-ISO 9001 i 2000. Baseny mogą mieć różne kształty. Można również wykonać basen ze schodkami wejściowymi. Do wykończenia obrzeża basenu Bluespring używa się wielu materiałów. Mogą to być: kamień, kratka, płytki, drzewo. Zarówno kamień, jak i kratka, służące do wykańczania obrzeża basenu, są montowane bezpośrednio na konstrukcji.

5. Nasza siła to czas montażu
Bardzo krótki czas montażu basenów wynoszący ok. 7 dni. Potrzebna jest jedynie odpowiednio przygotowana płyta żelbetonowa podwójnie zbrojona o grubości 20 cm. Zakończenie prac montażowych łącznie z wykończeniem obrzeży (np. kratkami lub kamieniem) jest możliwe bez czekania na wypełnienie wykopu ziemią. Nie ma konieczności wypełniania przestrzeni wokół basenu specjalnym gruntem, piaskiem lub małymi kamykami.

6. Optymalny koszt
Baseny Bluespring zapewniają optymalny koszty eksploatacji i nie wymagają ogromnych prac konserwacyjnych po zimie. Baseny Bluespring gwarantują bardzo dobrą relację: cena-jakość. Baseny w technologii Bluespring przeznaczone są do obiektów publicznych i prywatnych zarówno tych zamkniętych, jak i otwartych.

 


TEKST I FOTO: SPM MANAGEMENT