Reklama

Centrala klimatyzacyjna

Notos

Specjalistyczne centrale klimatyzacyjne Notos firmy Elbas stosowane są w systemach klimatyzacyjnych hal basenowych, wieży zjeżdżalni oraz innych pomieszczeniach charakteryzujących się dużymi zyskami wilgoci. Urządzenia znajdują zastosowanie zarówno w obiektach prywatnych, jak i publicznych.

W klasie Notos znajduje się 12 central o wydajności od 1200 do 25000 m3/h i sprężu dyspozycyjnym 250–500 Pa. Centrale wyposażone są w podwójny wymiennik krzyżowy, nagrzewnicę wodną, wentylatory z napędem bezpośrednim, płynną regulację oraz zintegrowaną automatykę.Zalety basenowej centrali klimatyzacyjnej Notos:
1. Precyzyjne utrzymywanie wymaganych parametrów powietrza w hali basenowej za pomocą wentylacji, osuszania, ogrzewania lub chłodzenia.
2. Sprawny odzysk ciepła (80%).
3. Odporność konstrukcji i stosowanych materiałów na działanie wilgotnego powietrza, zawierającego związki chloru.
4. Optymalizacja ilości powietrza recyrkulacyjnego i zewnętrznego.
5. Automatyczna regulacja wydajności centrali, w zależności od aktualnych potrzeb, ograniczająca zużycie energii elektrycznej nawet o 70%.
6. Utrzymywanie stałego podciśnienia w hali basenowej, zapobiegające migracji wilgoci do sąsiednich pomieszczeń.
7. Ograniczenie odparowania wody z basenu w okresie poza kąpielą przez automatyczną zmianę nastawy parametrów powietrza.
8. Sterowanie pracą centrali za pomocą nowoczesnego panelu dotykowego (wizualizacja i archiwizacja parametrów pracy centrali).
9. Free-cooling.

 


ŹRÓDŁO: elbas.com.pl