Czysty zysk. Sprawdzone rozwiązania Variopool

Rozwój nowoczesnych technologii, wysoka świadomość inwestorów i generalnych wykonawców oraz kadr zarządzających pływalniami, sprawiają, że obecnie nie tylko z konieczności, lecz także z pełnego przekonania sięga się po narzędzia pozwalające nadążyć za zmieniającymi się trendami na rynku usług sportowo-rekreacyjnych. Proste rachunki ekonomiczne przemawiają za obiektami wielofunkcyjnymi, na których można realizować różne formy zajęć i w ten sposób maksymalnie wykorzystać godziny ich funkcjonowania.

Pływanie, aquaaerobik, aquaspinning, aquajogging, nauka pływania, zajęcia rehabilitacyjne, piłka wodna, czy nurkowanie – najlepiej wszystko w jednym basenie, w ciągu jednego dnia, a nawet w tym samym czasie. Do niedawna, basen który oferowałby klientom wszystkie wodne aktywności, na różnych głębokościach wody, w każdym momencie dnia, był jedynie marzeniem. Tymczasem, przy zastosowaniu rozwiązań firmy Variopool – ruchomego dna i/lub pomostu przegradzającego, jest to możliwe i proste w realizacji oraz obsłudze. Sięgnięcie po uznane i sprawdzone rozwiązania holenderskiej firmy z tradycjami, która zrealizowała ponad 900 projektów na całym świecie, daje pewność wyboru zarówno wysokiej jakości produktu, jak i serwisu oraz obsługi posprzedażowej, co procentuje przez długie lata.

Rozwiązania na miarę

Ruchome dna Variopool są produkowane na indywidualne zamówienie we wszystkich rozmiarach. Mogą być zainstalowane na części niecki lub na całej powierzchni basenu. Można wybudować zwykłą nieckę basenową z równym dnem i zainstalować w niej ruchome dno (ruchome dna) i jeden lub dwa pomosty przegradzające Variopool w najrozmaitszych konfiguracjach (wzdłuż lub wszerz niecki basenowej). To dzięki ich zastosowaniu możliwy jest podział niecki na niezależne obszary wodne, otwierający wachlarz wielu możliwości wykorzystania basenu.

Coraz więcej obiektów w Polsce jest wyposażanych w takie funkcjonalne rozwiązania. Jednym z projektów, w którym zastosowano ruchome dno firmy Variopool jest przyszkolny basen na krakowskim osiedlu Handlowym. Tak o inwestycji mówi Grzegorz Zajączkowski – koordynator ds. sportu w Szkole Podstawowej nr 91 im. Janusza Kusocińskiego w Krakowie: „Basen budowano w miejsce boisk sportowych, dlatego zależało nam, żeby był to obiekt funkcjonalny i nowoczesny. Chcieliśmy rozwiązań, które dawałyby możliwość szerokiego zakresu wykorzystania, które pozwalałyby na różne formy aktywności. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii obiekt spełniałby oczekiwania różnych grup. Należy zdawać sobie sprawę, że taki przyszkolny basen powinien służyć nie tylko uczniom, lecz także powinien spełniać wymagania organu prowadzącego, w tym m.in. powinien być rentowny, czyli musi na siebie zarobić. Chcieliśmy nowatorskich rozwiązań i się udało. Od ponad dwóch lat dysponujemy basenem wyposażonym, w nietuzinkowe rozwiązanie – ruchome dno firmy Variopool. Między innymi dzięki niemu, możemy dzisiaj zaproponować użytkownikom pływalni formy aktywności, których oczekują, co decyduje o jej atrakcyjności, a tym samym o frekwencji. W godzinach pracy szkoły odbywają się zajęcia z uczniami naszej szkoły oraz dziećmi z sąsiednich placówek, które nie dysponują pływalniami. W godzinach popołudniowych basen jest udostępniany komercyjnie. Prowadzone są różne zajęcia: treningi klubów pływackich, nauka pływania, aquaaerobik, szkolenia ratowników WOPR czy strażaków. Basen jest dostępny odpłatnie dla indywidualnych klientów oraz w ramach realizacji karty upoważniającej do korzystania z obiektów sportowych. Coraz częściej na pływalni są organizowane różne imprezy, w tym np. urodziny”.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 32

 

TEKST I FOTO | Firma Variopool