Forum basenowe POOL-TECH 2010

Buduj i zarządzaj z sukcesem

Czołowi specjaliści z branży, ciekawe wykłady, cenne porady ekspertów i ponad stu uczestników – tak w skrócie można opisać I Krajowe Forum Basenowe Pool-Tech 2010, które odbyło się 15 października br. podczas VIII Międzynarodowych Targów Infrastruktury Miejskiej i Drogowej Infrastruktura 2010 w Warszawie.

Ekonomiczny basen XXI wieku
„Nie sztuką jest wybudować obiekt pływacki, sztuką jest go utrzymać” – to motto, które przyświecało konferencji. W forum wzięło udział ponad stu uczestników – były to przede wszystkim władze miast i gmin, dyrektorzy OSiR-ów, zarządcy pływalni zarówno tych już istniejących, jak i tych, które dopiero mają powstać. Prelegenci – cenieni specjaliści z branży – doradzali m.in. jak zwiększyć rentowność obiektów pływackich (nowych i istniejących), jak oszczędzać energię elektryczną w halach basenowych, jakich materiałów używać do budowy basenów i hal basenowych, jak efektywnie wykorzystać niecki basenowe, czy jak ekonomicznie zarządzać pływalnią. Uczestnicy mieli także możliwość wysłuchania – pierwszy raz w Polsce – wykładu na temat „Bezpieczeństwa refinansowania poprzez zarządzanie marketingowe basenem, centrum wodnym i pływalnią” – który przygotowała firma K&P Consulting.

 

Od finansowania po zarządzanie
Konferencja podzielona była tematycznie na pięć paneli – finansowanie, projektowanie, budowa, eksploatacja i zarządzanie.Panel 1 – Finansowanie
„Basenowy plac budowy – inwestycje współfinansowane ze środków UE bez tajemnic” – Dawid Drobnić, AMT Partner.

Panel 2 – Projektowanie
„Zalecenia projektowe do planowanych obiektów pływackich typu wielozadaniowego” – Czesław Sokołowski, Polski Związek Pływacki.Panel 3 – Budowa
„Sposoby zwiększania rentowności obiektów pływackich – nowych i istniejących” – Leszek Kraszewski, B&L.
„Projektowanie i wykonawstwo uszczelnień w obiektach basenowych wg norm i wytycznych” – Tomasz Witczak, Sopro Polska.
„Ekonomiczne rozwiązania budowy i modernizacji pływalni oraz kąpielisk publicznych” – Władysław Sobiech, Transcom Katowice.

Panel 4 – Eksploatacja
„Ruchome dna i pomosty przegradzające – jak efektywniej wykorzystać niecki basenowe” – Anna Kaczmarek, Variopool Polska.
„Oszczędność energii elektrycznej i ciepła w halach basenowych” – Kamil Więcek, Menerga Polska.

Panel 5 – Zarządzanie
„Wprowadzanie usług zwiększających rentowność obiektu pływackiego” – Anita Wiczyńska, Aquapark Wągrowiec.
„Bezpieczeństwo refinansowania poprzez zarządzanie marketingowe basenem, centrum wodnym i pływalnią” – Zbigniew

Porady ekspertów
Podczas forum można było zasięgnąć porad specjalistów, którzy udzielali indywidualnych, praktycznych i cennych wskazówek. Swoją radą służyli również przedstawiciele firm wykonawczych i producenci technologii basenowych. Oprócz części oficjalnej – nie zabrakło również dyskusji i rozmów kuluarowych.Zapraszamy już za rok
Ponieważ tematyka ekonomiki jest coraz ważniejsza dla inwestorów a forum cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem – redakcja magazynu „Pływalnie i baseny” już dziś zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej – II edycji Krajowego Forum Basenowego. O dokładnym terminie poinformujemy na naszej stronie, a także na łamach naszego magazynu.Dziękujemy również za tak wiele pozytywnych recenzji z Państwa strony. Poniżej kilka z nich:

Krzysztof Stolarek, dyrektor MOSiR w Knurowie
„Temat – Oszczędność energii elektrycznej i ciepła w halach basenowych – przedstawiony przez firmę Menerga jest nam bardzo dobrze znany z okresu 4-letniej eksploatacji. Gorąco polecam tę firmę przyszłym inwestorom – jakość równa się cenie i odwrotnie. Poza tym brak uciążliwości i bardzo mała usterkowość systemów tej firmy to duży atut. Jednym z najlepszych wystąpień był wykład Władysława Sobiecha – Ekonomiczne rozwiązania budowy i modernizacji pływalni oraz kąpielisk publicznych. Jest to osoba, która chce budować realne i nowatorskie obiekty za przyzwoitą cenę w maksymalnie wysokim standardzie.”

Katarzyna Bryda-Mazur, specjalista ds. marketingu i administracji MOSiR Bystrzyca w Lublinie
„Dla mnie bardzo interesujący, bo przydatny w mojej pracy, okazał się temat – Wprowadzanie usług zwiększających rentowność obiektu pływackiego. Poza tym zagadnienia z nim związane zostały przekazane w sposób klarowny i ciekawy. Warto też zwrócić uwagę na nienaganną organizację – ścisłe pilnowanie harmonogramu, bardzo dobry catering, czytelne oznaczenia w budynku i miłą obsługę.”

Wojciech Kubacki, dyrektor OSR w Zabierzowie
„Bezpieczeństwo refinansowania poprzez zarządzanie marketingowe basenem, centrum wodnym i pływalnią – rewelacyjny wykład – szkoda, że tak krótki. To należy powtórzyć!!!”

 


OPRACOWANIE I FOTO: ANTONINA MANIKOWSKA