KIVU – najbardziej efektywna pompa plastikowa na rynku

Pompa KIVU, to efekt kooperacji działu R&D Fluidra oraz naukowców z Uniwersytetu Technicznego w Barcelonie, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii komputerowych. Wynikiem tej współpracy jest bardzo efektywna energetycznie, cicha w pracy pompa basenowa nowej generacji.

O niskim poziomie emisji hałasu pompy KIVU można się przekonać, oglądając program emitowany na antenie TVP1 pt. „Jak to działa? Ciekawe urządzenia cz. 1”.fluidra-0234

Program kręcony jest w pomieszczeniu technicznym przy pracujących pompach KIVU o mocy 10 HP (7,5 KW). Nie jest tajemnicą, że w przypadku standardowych pomp basenowych swobodne mówienie w takich warunkach jest bardzo utrudnione.

Poziomy głośności pomp KIVU przedstawiono na poniższych wykresach. Model pompy o najwyższej mocy emituje hałas na poziomie 74 dBA, co odpowiada poziomowi hałasu we wnętrzu jadącego samochodu. Model o najmniejszej mocy 3 HP – na poziomie 56 dBA, co z kolei odpowiada poziomowi hałasu w biurze. Powyższe parametry są dziś nieosiągalne dla innych pomp basenowych na rynku.

fluidra-0233

KIVU to także pompa o wysokiej efektywności energetycznej. Udało się to uzyskać dzięki zastosowaniu wirnika z tworzywa sztucznego o wieloosiowym przepływie (komputerową symulację przepływu wody pokazują rysunki poniżej).

Analizując powyższy wykres, śmiało można stwierdzić, że pompa KIVU jest najbardziej efektywną pompą plastikową na rynku. Energooszczędność działania jest na tyle duża, że zakup pompy KIVU zwraca się już po jednym roku użytkowania.

Pompy KIVU dostępne są w dwóch wersjach – z prefi ltrem do instalacji obiegowych wody basenowej, oraz bez prefiltra do instalacji atrakcji wodnych.

Pompy występują w zakresach 3–5,5 HP jako pompy samozasysające, o wydajności aż do 130 m3/h, oraz 7,5–15 HP jako pompy wymagające napływu, o wydajnościach do 300 m3/h. Dzięki szerokiej charakterystyce pompy te doskonale sprawdzają się w instalacjach prywatnych, a także w obiektach publicznych.

Podsumowanie

Główne zalety pomp KIVU to:fluidra-0232

  • brak korozji,
  • możliwość stosowania w każdej instalacji,
  • efektywność ponad 80% (ok. 20% większa od pomp konkurencyjnych),
  • poziom hałasu 59–70dBa (dla 15 HP) – wartości dostępne do tej pory tylko dla pomp prywatnych,
  • silnik IE3 klasa premium (zgodnie z normą EU 640/2009),
  • idealna odporność chemiczna,
  • niska ekspansja termiczna i absorpcja wilgoci,
  • standardowy wał pompy umożliwiający podłączenie silnika każdego producenta,
  • fabryczne wyposażenie w uszczelnienie mechaniczne odporne na wodę morską,
  • bardzo łatwy serwis.

Chcesz sam przekonać się o zaletach pomp KIVU? Zapraszamy do kontaktu z Fluidra Polska lub do odwiedzenia basenu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Fluidra Polska Sp. z o.o.
al. Armii Krajowej 61
50-541 Wrocław
of ce@astralpool.pl
www.astralpool.pl

 

TEKST I FOTO | Firma Fluidra Polska