„Maratony, rowery, cross-fit – moda na sport. Funkcja organizatorska samorządów i rozwój infrastruktury sportowej.”

Zapraszamy na konferencję „Maratony, rowery, cross-fit – moda na sport. Funkcja organizatorska samorządów i rozwój infrastruktury sportowej.”

 

Stadion Narodowy, 30 stycznia 2015 r.

 

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konferencji Maratony, rowery, crossfit – moda na sport. Funkcja organizatorska samorządów i rozwój infrastruktury sportowej, która  odbędzie się w dniu 30 stycznia 2015 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jest to wydarzenie poświęcone głównie zagadnieniom planowania i realizacji strategii rozwoju sportu masowego oraz programom Ministerstwa Sportu i Turystyki go wspierającym. Wiele uwagi poświęcimy także zagadnieniom infrastruktury sportowej, w tym rekreacyjnej oraz współpracy samorządów z placówkami edukacyjnymi i wydziałów sportu z MOSIR-ami.

Jednym z ważnych punktów konferencji będzie prezentacja raportu „Sport masowy w miastach”. Zawiera on obraz rozwoju sportu masowego ujęty w formie odrębnych artykułów, prezentujących różne aspekty tej aktywności samorządu. Główne zagadnienia ujęte w raporcie to omówienie podstaw prawnych działalności samorządów gminnych w tym zakresie, strategie rozwoju sportu masowego w miastach, organizacja oraz instytucje wspierające realizację celów, elementy infrastruktury sportu masowego, promocja poprzez sport i sportowe imprezy masowe oraz finansowanie sportu i kultury fizycznej. Poszczególne zagadnienia przedstawiane są poprzez konkretne przykłady realizacji tych zadań w różnych miastach Polski, na tle danych statystycznych pozwalających uchwycić dane zjawisko zarówno w jego skali ogólnopolskiej, jak i lokalnych.

W trakcie konferencji ogłosimy wyniki rankingu samorządów o najwyższym wsparciu finansowym dla sportu w kadencji 2010–2014. W tym rankingu analizujemy sytuację wszystkich jednostek samorządowych w Polsce na podstawie twardych danych z GUS oraz Ministerstwa Finansów. Autorami są prof. Paweł Swianiewicz oraz dr Julita Łukomska  z Zakładu Rozwoju Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Konferencja objęta została patronatem honorowym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Partnerami medialnymi są:

Serwis Samorządowy PAP,  Portal Samorządowy Regioportal, Portal Boiska i Stadiony oraz Pływalnie i Baseny

Zapraszamy na stronę www.konferencjedlasamorzadu.pl po więcej Informacji.