Nowatorskie rozwiązania w ofercie lamp ledowych marki ASTRALPOOL

top_baner_300x300Oświetlenie w basenie to element wręcz konieczny, dający wiele ciekawych możliwości wykorzystania basenu. Standardowa instalacja oświetlenia basenu składa się z lampy basenowej oraz transformatora pozwalającego przetworzyć prąd o wysokim napięciu 230 V na bezpieczny prąd niskonapięciowy 12 V. Podczas tej transformacji wytwarza się ciepło, które należy traktować jako zjawisko szkodliwe ze względu na stratę energii świecenia oraz przegrzewanie się nieprawidłowo wentylowanego transformatora – co skutkuje jego zniszczeniem.

Dotychczasowe instalacje oświetlenia

W przypadku starszych instalacji, w których montowano lampy halogenowe o dużym zużyciu energii, uszkodzenia lamp, jak i samych transformatorów zdarzały się bardzo często. Kiedy żarówki halogenowe zastąpiono technologią LED o dużo mniejszych wymaganiach energetycznych, usterek tych było znacznie mniej, jednakże wciąż występował problem wrażliwości transformatorów na spadki energii elektrycznej.

Innowacyjna technologia

Dzięki rozwojowi technologii LED możliwe jest dzisiaj pominięcie transformatora w instalacji podwodnych lamp basenowych ASTRALPOOL.

Nowe lampy LED linii LUMIPLUS DC PAR56 V1 i V2 (światło białe) zasilane są prądem stałym DC (dotychczas AC) dostarczanym do urządzenia poprzez zasilacz. Dzięki tej nowatorskiej technologii zastosowania diod zasilanych prądem stałym (DC) uzyskano przede wszystkim jeszcze większą oszczędność energii. Teraz lampy serii LUMIPLUS DC PAR56 V2 uzyskują wskaźnik energooszczędności A++ (wcześniej A+) i w porównaniu ze swoimi poprzedniczkami wymagają o prawie połowę mniej watów! Dodatkową „oszczędnością” jest tutaj strata zasilacza, która jest ponad 4-krotnie mniejsza niż transformatora (16 W do 3 W).

top_baner_300x300

W lampach zainstalowano nowatorskie diody wysokiej jakości (TLQ) o zupełnie innej konstrukcji soczewki. Daje to możliwość uzyskania lepszej dystrybucji światła w basenie – bez efektu „cienia” lub „kropek” widocznych szczególnie w przypadku lamp LED o gorszej jakości – oraz bardziej wyrazistej barwy.

top_baner_300x300

Skoro lampy LED DC są tak efektywne energetycznie, to nasuwa się pytanie, dlaczego nie wprowadzono tej technologii również w przypadku lamp RGB i DMX. Odpowiedź jest tylko jedna – tym firma ASTRALPOOL zaskoczy w przyszłym roku!

top_baner_300x300top_baner_300x300

Fluidra Polska Sp. z o.o.
al. Armii Krajowej 61
50-541 Wrocław
offi ce@astralpool.pl
www.astralpool.pl

 

TEKST I FOTO | Firma Fluidra Polska