Reklama

Nowoczesna linia odkurzaczy do basenów publicznych

Oile małe baseny przydomowe można oczyszczać z zanieczyszczeń, stosując systemy ręczne lub proste systemy hydrauliczne, o tyle trudno sobie wyobrazić utrzymanie należytej czystości w niecce basenu o przeznaczeniu komercyjnym bez udziału programowalnego odkurzacza automatycznego. Zazwyczaj duże obciążenie basenów publicznych wymusza codzienne usuwanie zanieczyszczeń i dlatego należy zadbać o wyposażenie obiektu w urządzenie przeznaczone do konkretnego typu basenu.

Niedostosowanie urządzeń – zagrożenia

Dosyć często można zauważyć, że urządzenia przeznaczone do użytku w obiektach o małym obciążeniu stosowane są do basenów komercyjnych. Użytkownik źle skonfigurowanego urządzenia naraża się na wiele problemów podczas eksploatacji mimo początkowej, pozornej oszczędności. Stosując odkurzacz, który przeznaczony jest do użytku w basenach o małym obciążeniu i o mniejszej powierzchni lustra wody, w obiektach wysoce uczęszczanych, można doprowadzić do szybkiego zużycia elementów mechanicznych i elektrycznych urządzenia, co spowoduje konieczność przeprowadzenia dosyć kosztownych napraw. Ponadto parametry elementów ssących i trakcyjnych nie są skonfigurowane tak jak w odkurzaczach komercyjnych. To urządzenia o mniejszej wydajności, co wpływa bezpośrednio na jakość oczyszczania i konieczny czas pracy.

Z kolei kiedy użytkownik posiada profesjonalny, wysoce wydajny odkurzacz, wydaje się nieuzasadnione stosowanie go do basenów prywatnych, pomimo uzyskiwania bardzo dobrych efektów  czyszczenia. W takim przypadku koszty inwestycyjne rozkładają się na bardzo długi okres.

ULTRA – odkurzacze najwyższej klasy

Fluidra to międzynarodowy holding zajmujący się produkcją i dystrybucją akcesoriów wyposażenia basenów, posiadający w swoich strukturach największe na świecie fabryki automatycznych odkurzaczy basenowych. Ten światowy producent ma w swej ofercie szeroką gamę robotów czyszczących do zastosowania w basenie każdego rodzaju, od basenu do użytku prywatnego, poprzez hotelowy, pływalnię sportową, aż po wielkogabarytowe aquaparki.

Jedną z najnowszych i najbardziej zaawansowanych linii odkurzaczy jest gama urządzeń ULTRA przeznaczona do zastosowania w obiektach publicznych. Efektem pracy doświadczonej grupy inżynierów jest linia robotów czyszczących o unikalnych cechach, które wyróżniają te urządzenia na tle rozwiązań konkurencyjnych. Zastosowanie wysoce odpornych materiałów, które opierają się trudnym warunkom panującym w obiektach basenowych, gwarantuje długotrwałą i bezawaryjną pracę.

ULTRA to gama 4 modeli odkurzaczy, z których najmniejszy, ULTRA 125, zaleca się stosować w basenach o długości do 15 m, czyli np. basenach hotelowych. Modele ULTRA 250 i 500 przeznaczone są do stosowania w basenach o długości 25 m, a różnią się między sobą wydajnością zasysania oraz prędkością tzw. skanowania czyszczonej powierzchni. Najbardziej zaawansowanym odkurzaczem jest model ULTRAMAX, który zaleca się stosować w basenach olimpijskich i większych.

Wszystkie odkurzacze ULTRA posiadają najnowszy, innowatorski system nawigacji GYRO. Pozwala on na uporządkowanie ruchu odkurzacza i optymalizację procesu czyszczenia wg założonego algorytmu, co bezpośrednio przekłada się na jakość czyszczonej powierzchni basenu, skrócenie cyklu pracy, a w rezultacie daje oszczędności energii oraz znaczne wydłużenie żywotności elementów eksploatacyjnych.

Intuicyjne sterowanie poprzez panele dotykowe zlokalizowane na zasilaczach odkurzaczy ULTRA pozwala w prosty sposób dostosować odpowiednio tryb pracy robota poprzez zaprogramowanie: poziomu jakości czyszczenia, długości cyklu, omijania przeszkód, wielkości i kształtu basenu, czasu rozpoczęcia pracy czy ustawienia programu: czyszczenie dna i ścian.

Odkurzacze ULTRA to urządzenia najwyższej klasy, które można nabyć w dobrych, konkurencyjnych cenach. Dostęp do części i fabrycznego serwisu na terenie Polski gwarantuje Fluidra Polska.

Fluidra Polska Sp. z o.o.
al. Armii Krajowej 61
50-541 Wrocław
tel.: 71 360 49 30
office@astralpool.pl
www.astralpool.pl

 

TEKST I FOTO | Fluidra Polska