Odyssey Club Hotel

Jak z bajki

Tworzenie luksusowego ośrodka spa & wellness jest dla projektantów nie tylko dużą przyjemnością, lecz także zobowiązaniem. Chcąc zapewnić gościom usługi o najwyższym standardzie, należy zwrócić uwagę na szereg estetycznych i użytkowych aspektów.

Dbałość o stworzenie wystroju i klimatu wyróżniającego obiekt na tle innych to jeden z podstawowych warunków osiągnięcia sukcesu marketingowego i promocji marki. W obiekcie Odyssey Club Hotel w Kielcach autorzy postarali się stworzyć miejsce magiczne i wyjątkowe. Z założenia miało to wynikać z oryginalności bryły architektonicznej, odpowiedniego zorganizowania przestrzeni wewnętrznej, wprowadzenia atrakcyjnych układów funkcjonalnych oraz zastosowania dobrej klasy rozwiązań technicznych i materiałowych.

 

Idea
Pomysł scenograficzny, idea hotelu klubowego i nazwa sugerująca podróżowanie zostały zaproponowane przez inwestora. Wielość i różnorodność pomysłów stopniowo ulegała weryfikacji podczas częstych spotkań w trakcie przygotowywania pierwszej fazy przedsięwzięcia, tj. projektu koncepcyjnego. I tak powstał pomysł, aby wnętrza były zróżnicowane nie poprzez dosłowne skopiowanie wystrojów pomieszczeń spotykanych w różnych zakątkach świata, ale poprzez wkomponowanie pewnych atrybutów tych wnętrz, jako reminiscencji z podróży. Największą rolę miały odgrywać skojarzenia i nastrój. To wydawało się autorom najwłaściwszym podejściem do przestrzeni kształtowanej tu i teraz, czyli obiektu zlokalizowanego w Górach Świętokrzyskich i na wskroś nowoczesnego…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 10

 


TEKST: SABINA KUC
FOTO: ODYSSEY CLUB HOTEL