Płytki basenowe

Dla profesjonalistów

Obiekty basenowe stawiają wysokie wymagania estetyczne i funkcjonalne. Obok wielu innych kryteriów ważne są inspirujący wygląd, nienaganna higiena i perfekcja techniczna. Osiągnięcie ich zależy od tego, jaki rodzaj basenu ma być realizowany: sportowy, rekreacyjny, terapeutyczny, hotelowy czy prywatny.

Dobra marka
Spełnienie najwyższych standardów wymaga szlachetnych materiałów i kompetentnego partnera jakim jest Agrob Buchtal. Ta renomowana niemiecka marka należy do wiodących producentów ceramiki basenowej na rynku międzynarodowym i działa w tym segmencie już od wielu dziesięcioleci. Firma oferuje szeroki asortyment: modularny system kolorystyczno-formatowy, rozmaite systemy przelewowe, powierzchnie antypoślizgowe oraz kształtki ceramiczne dopasowane do konkretnych rozwiązań. Ta różnorodność powiązanych ze sobą systemowych komponentów ceramicznych zapewnia projektantom niewyczerpane możliwości. Jeżeli jednak szeroki asortyment standardowy nie wystarczy, Agrob Buchtal słynie ze specjalnych rozwiązań, specyficznych dla danego obiektu.

 

Dla architektów
Obok wysokiej jakości produktów „made in Germany” firma oferuje szerokie wsparcie serwisowe: własny serwis architektoniczny wspierający architektów i wykonawców, dostarczając plany ułożenia i wyliczenia ilości płytek, propozycje kolorystyczne, a także rozwiązuje specyficzne problemy techniczne dla konkretnego obiektu. Agrob Buchtal podejmuje działania wspomagające projektantów, inwestorów i wykonawców. Takie wsparcie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dużych obiektów użyteczności publicznej. Również prywatne przedsięwzięcia basenowe traktowane są z najwyższą powagą i mogą liczyć na pełne wsparcie w zakresie doradztwa technicznego.Trzy w jednym
Kolejnym znakiem firmowym jest uszlachetnione szkliwo – Hydrotect. Ten jedyny w swoim rodzaju wynalazek polega na tym, że pod wpływem światła dochodzi do reakcji fotokatalitycznej, w wyniku której powierzchnia płytek wykazuje trzy właściwości. Pierwsza z nich powoduje, że płytki są bardzo łatwe w czyszczeniu. Woda na ich powierzchni nie tworzy kropli, lecz rozpływa się w postaci cienkiej błony, podmywa brud i pozwala się bez wysiłku usunąć. Druga to działanie antybakteryjne bez pomocy chemii. Mikroorganizmy takie jak bakterie, grzyby, czy mchy są niszczone i uniemożliwione jest ich powstawanie, co jest szczególnie istotne w obiektach basenowych, gdzie absolutna czystość i higiena są warunkami powodzenia. Trzecia właściwość powoduje, że neutralizowane są nieprzyjemne zapachy. W ten sposób jakość powietrza w halach basenowych, przebieralniach, sanitariatach, czy też w strefach gastronomicznych znacznie się poprawia. Hydrotect zachowuje wszystkie cechy standardowego szkliwa, jak odporność na ścieranie i substancje chemiczne, nie ma także wpływu na kolor. To nowatorskie rozwiązanie technologiczne doskonale sprawdza się w praktyce.

 


AUTOR: WERNER ZIEGELMEIER, RAFAŁ BUTKIEWICZ
FOTO: ARCHIWUM FIRMY