Reklama

Profesjonalne uzdatnianie wody basenowej

Descon-trol XV S Line to urządzenie pomiarowo-regulacyjne do profesjonalnego uzdatniania wody w basenach prywatnych i publicznych. Wieloletnie praktyczne doświadczenie i innowacyjne pomysły idealnie zgrywają się w nowym urządzeniu ze zintegrowanymi pompami dozującymi z serii profesjonalnej marki Descon.

Dostępne parametry pomiarowe to wolny chlor, nadtlenek wodoru, pH, Redox i temperatura. Pomiary chloru i nadtlenku wodoru następują potencjostatycznie, a urządzenie posiada funkcję podłączalnego elektrochemicznego czyszczenia sondy z możliwością ustawienia czasu, co w dużej mierze pozwala na rezygnację z czyszczenia manualnego. Poprzez zintegrowane w urządzaniu pompy perystaltyczne z silnikiem synchronicznym do wody basenowej dostarczana jest odpowiednia ilość środków chemicznych.

Urządzenie w wersji standardowej jest wyposażone w 6 wejść cyfrowych i w 8 bezpotencjałowych wyjść przekaźnikowych umożliwiających sterowanie urządzeniem. Ich przyporządkowanie można częściowo wybrać.

Wyświetlacz i ustawienia: wyświetlacz dotykowy zapewnia łatwą, intuicyjną obsługę wraz z wyświetlaniem wartości pomiarowych do 72 godzin.

Wizualizacja i protokołowanie: rejestrator z kartą SD, interfejs Modbus RTU, np. do Descon Logview lub Descon mobil-trol, moduł zdalnego dostępu do połączenia z Internetem i aplikacją umożliwiającą sterowanie i wizualizację. Wyjścia analogowe umożliwiają zdalne wyświetlanie. Opcjonalny wybór parametrów.

Dalsze opcje: moduł filtra do sterowania filtracją, ogrzewaniem, płukaniem zwrotnym oraz atrakcjami.

Urządzenie ma wysoko wartościową, nowoczesną obudowę z przyjemnym dla oka wyglądem i łatwym dostępem do zacisków. Dostępne są 2 armatury pomiarowe ze szkła akrylowego z doskonałym wykończeniem, sondami pomiarowymi, kontrolą przepływu i zintegrowanym, łatwym do wyczyszczenia filtrem.

 

Descon GmbH |Innovative Wassertechnik Siemensstrasse

10 63775 Alzenau – Niemcy

tel.: +49 (0)6023 50 70 10

faks: +49 (0)6023 50 70 120

j.schueller@descon-trol.de

www.descon-trol.de

 

TEKST | Joachim Shueller

FOTO | Archiwum Firmy Descon