System Easiflo

Wiemy co dobre

System Easiflo jest nowatorskim rozwiązaniem w Polsce będącym alternatywą dla dozowania podchlorynu sodu, dostosowującym cały system dozowania do standardów Unii Europejskiej i jest oparty na najnowocześniejszych systemach techniki basenowej.

Najlepszą rekomendacją systemu Easiflo jest kilkaset obiektów na terenie całego kraju (zarówno nowo powstałych, jak i już istniejących), na których został on zainstalowany. System Easiflo oparty jest na dozowaniu podchlorynu wapnia, który poprawia jakość wody, atmosferę wokół basenu i generuje oszczędności w jego eksploatacji. Największymi atutami systemu Easiflo są:Bezpieczeństwo:
– produkt w postaci ciała stałego (pastylki 7 g) zwiększa bezpieczeństwo użytkownika,
– możliwość wieloletniego składowania produktu niepogarszająca jego jakości,
– brak występowania oparów gazowych,
– brak drażniącego zapachu chloru w pomieszczeniu technicznym, dzięki strukturze produktu i konstrukcji dozownika.Oszczędność:
– ogranicza potrzebę nowej wody do minimum,
– zabezpiecza przed korozją wszelkie elementy wyposażenia niecki basenowej,
– zabezpiecza przed wypłukiwaniem fug cementowych,
– przez swoją niską zasadowość ułatwia kontrolę pH.

Praktyczność:
– nieskomplikowana budowa i łatwa obsługa dozownika,
– zajmuje mało miejsca w pomieszczeniu technicznym.

Podchloryn wapnia kontra podchloryn sodu
Podchloryn wapnia w postaci pastylek jest znacznie bezpieczniejszą formą dezynfektanta w porównaniu do płynnego podchlorynu sodu. Warto również zwrócić uwagę na inne cechy odróżniające podchloryn wapnia od podchlorynu sodu, które zostały zestawione w tabeli.

 

Nie ryzykuj
System Easiflo został zatwierdzony przez NSF w Stanach Zjednoczonych. Certyfikat ten potwierdza, że dozowniki Easiflo są poddawane licznym, bardzo dokładnym testom i że pracują poprawnie wyłącznie z zastosowaniem środka hth Easiflo Pastylki 7 g. Ponieważ urządzenie stosuje się do uzdatniania wody basenowej, a od prawidłowej pracy urządzenia zależy zdrowie ludzi, dlatego też nie można eksperymentować i ryzykować, że na skutek użycia niewłaściwych lub nieoryginalnych środków narazi się zdrowie osób korzystających z pływalni.

 


TEKST I FOTO: FIRMA CTM