Targi Gmina oraz Salon Investfield nabierają rozpędu

Jesienią na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się bardzo ważne spotkanie dla samorządowców – Targi Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA oraz Salon Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD. To niezwykle potrzebne w branży wydarzenie odbędzie się w dniach
14-17 października 2014 roku.

Targi Gmina oraz salon Investfield to ważne  wydarzenia w kalendarzu władz samorządowych, pełni rolę najskuteczniejszego narzędzia komunikacji pomiędzy sektorem prywatnym oraz publicznym. Patronat Honorowy nad targami GMINA i salonem INVESTFIELD objęło Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, Związek Miast Polskich i Związek Województw Rzeczpospolitej Polskiej.

Miejsce dobrych kontaktów i inspirujących rozwiązań

Targi Gmina oraz salon Investfield to miejsce dobrych kontaktów i spotkań, gdzie można skutecznie zawierać transakcje. Udział w tym wydarzeniu umożliwia budowanie prawdziwych relacji, a także wymianę wiedzy i doświadczeń. To również inspiracja do wprowadzania innowacyjnych pomysłów i rozwiązań, zmierzających do poprawy funkcjonowania jednostek samorządowych. Niekwestionowanym hitem ubiegłorocznych targów okazała się w pełni zautomatyzowana toaleta miejska, czyszczona po każdej wizycie i wysyłająca SMS do administratora na wypadek awarii. – Wielkie zainteresowanie ze strony odwiedzających wzbudziła również drezyna rowerowa, która miała na celu rozpowszechnienie turystyki rowerowej z wykorzystaniem nieużywanych torów kolejowych oraz liczne nowinki technologiczne – tłumaczy Joanna Mizerska, dyrektor projektu. – Wierzymy, że
i tym roku wystawcy zaprezentują równie interesującą ofertę – dodaje.

Program merytoryczny nabiera rozpędu

Tegorocznej edycji Targów towarzyszy hasło przewodnie „Region – Samorząd – Obywatel”. Cykl prelekcji i konferencji, które urozmaicą program merytoryczny z pewnością pomogą samorządowcom podjecie dyskusji na temat rozwoju regionów. Pierwszego dnia targów odbędzie się ogólnopolska Konferencja Doradztwa Turystycznego dla samorządów i inwestorów, którą poprowadzi Instytut Rynku Hotelarskiego. Jeden dzień intensywnej debaty o modelach rewitalizacji przestrzeni miejskich a także tworzenia na ich podstawie produktów turystycznych nowej generacji, pozwoli uzyskać zupełnie nowe spojrzenie na błyskawicznie zmieniające się trendy i tendencje w tej kategorii. Konferencja będzie się składać z dwóch bloków tematycznych. Pierwszy z nich dotyczy rewitalizacji przestrzeni miejskiej, tworzenia na jej podstawie atrakcyjności turystycznej. Drugi – organizacji i promocji działań związanych z turystyką na kilku poziomach: regionalnym, miejskim i na poziomie samej atrakcji turystycznej. Dodatkowym wydarzeniem przy konferencji będzie wystawa posterowa pokazująca projekt rewitalizacji Jeleniej Góry oraz koncepcję połączenia Wielkich Jezior Mazurskich z kanałem Augustowskim.

Podczas targów odbędzie się również szkolenie pt. „5 kroków do bezpiecznego placu zabaw”, której organizatorem jest Centrum Kontroli Placów Zabaw. Spotkanie ma na celu przekazanie uczestnikom wiedzy o tym, jakie warunki powinien spełniać bezpieczny plac zabaw.

Kongres Samorządów GMINA

Po raz trzeci targom GMINA 2014 i salonowi INVESTFIELD towarzyszyć będzie Kongres Samorządów GMINA, organizowany przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i dziennik Rzeczpospolita. Kongres to platforma wiedzy i wymiany doświadczeń, a także miejsce licznych paneli dyskusyjnych, w których udział wezmą eksperci branży, a także znane w naszym kraju autorytety. – W tym roku Kongres GMINA podzielony będzie na  dwie ścieżki tematyczne: społeczno-infrastrukturalną oraz finansowo-inwestycyjną – wyjaśnia Joanna Mizerska. Wśród planowanych tematów znalazły się m.in.: gminne instytucje kultury, budżet partycypacyjny, odpady komunalne, finansowa niezależność samorządów, czy gospodarka niskoemisyjna. Uroczyste otwarcie Kongresu nastąpi o godzinie 11.00. Rozpocznie go sesja plenarna na temat Nowej roli samorządów w polityce i gospodarce Polski”.

Kompleksowe wydarzenia dla samorządowców

W czasie targów GMINA i salonu INVESTFIELD, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbywają się również Targi Ochrony Środowiska POLEKO i Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA, stwarzając w ten sposób kompleksowe wydarzenie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i biznesu. Targi POLEKO i KOMTECHNIKA wzbogaci specjalnie zaaranżowana powierzchnia wystawiennicza tzw. MIASTECZKO EKOLOGICZNE. Będzie tam można zapoznać się z kompleksową ofertą ekologicznych rozwiązań, służących zarówno redukcji zużycia energii, wykorzystywania jej alternatywnych źródeł jak i utrzymywania czystości.

 

Kontakt dla mediów:

 

Paulina Wasiluk

e-mail: paulina.wasiluk@mtp.pl

tel: +48/ 61 869 2669