Atis – wodne place zabaw

Wraz ze zbliżającym się sezonem kąpielowym coraz więcej osób zarządzających obiektami rekreacji wodnej zastanawia się nad urozmaiceniem swojej oferty dla potencjalnych użytkowników. Istnieje wiele możliwości, są one często jednak związane z dużymi nakładami inwestycyjnymi oraz znaczącą ingerencją w istniejącą infrastrukturę obiektu. Na szczęście istnieją od tej reguły odstępstwa.

Armatki, gejzery, wulkany… – lubię to!

Baseny i kąpieliska odwiedzane są najczęściej przez dzieci i młodzież szukających dodatkowych wrażeń, połączonych w szczególności z ruchem w wodzie. Dlatego też firma Atis, specjalizująca się w produkcji wszelkiego rodzaju wyposażenia do obiektów basenowych, postanowiła przygotować ofertę skierowaną właśnie do najmłodszych gości. Tak zrodził się pomysł realizacji wodnych placów zabaw, który nie jest już całkiem nowy. Obiekty tego rodzaju można spotkać w wielu basenach, kąpieliskach i aquaparkach poza granicami naszego kraju, jednak w Polsce jest ich ciągle niewiele. Pierwsza realizacja firmy Atis w kompleksie basenów odkrytych „Ruda” w Rybniku świadczy o słuszności tworzenia tej formy zabaw wodnych. W tym celu opracowano kilkadziesiąt różnego rodzaju atrakcji. Ponieważ wykonawcy zależy przede wszystkim na najwyższej jakości, wszystkie atrakcje wykonane są ze stali nierdzewnej, malowanej proszkowo. Są to rozwiązania bezpieczne dla każdego, począwszy od najmłodszych. Wśród wspomnianych atrakcji znajdziemy: armatki wodne, gejzery, wulkany, palmy, wiaderka, tunele, zwierzątka tryskające wodą i wiele, wiele innych. Zabawki te montowane są na płycie żelbetowej, na której układana jest nawierzchnia EPDM. Całość tworzy bardzo atrakcyjny i bezpieczny obszar do zabaw wodnych.

To nie takie trudne

Sama inwestycja jest prosta i szybka do zrealizowania. Wielkość i kształt placu zabaw mogą być zupełnie dowolne, dopasowane do możliwości terenowych. Może to być ok. 50 m² , ale równie dobrze 400–500 m² (np. w Rybniku jest to powierzchnia 312 m²). Niezbędne urządzenia do uzdatnia wody do atrakcji wodnych można usytuować w znajdujących się w obiekcie pomieszczeniach technicznych. Wykonanie prac budowlanych nie wymaga również dużych nakładów finansowo-czasowych. Samo ułożenie nawierzchni EPDM oraz montaż atrakcji to kwestia ok. 7 dni. Jest to naprawdę szybkie i tanie rozwiązanie podnoszące atrakcyjność istniejących i nowo budowanych obiektów basenowych. Można je również zastosować w dowolnej przestrzeni publicznej, np. w parku czy nad jeziorem.

Firma Atis może przygotować dla państwa koncepcję wstępną, wraz z szacunkowymi kosztami inwestycji. Więcej szczegółów na stronie internetowej firmy: www.atis-jasienica.pl

Atis Jasienica

ul. Strumieńska 1295

43-385 Jasienica

tel. kom.: 691 400 373

info@atis-jasienica.pl

atis

 

 

TEKST I FOTO | Firma Atis Jasienica