Centrum Sportów Wodnych w Chełmie

Sport i dużo więcej

Władze miasta Chełma zamierzają zbudować pierwszy w regionie duży obiekt sportu i rekreacji wodnej. Na przełomie 2012 i 2013 roku rozstrzygnięto postępowanie przetargowe i wyłoniono biuro architektoniczne – Schick Architekci z Rudy Śląskiej, które podejmie się zaprojektowania nowoczesnego Centrum Sportów Wodnych.

Już od września 2012 roku władze miasta zapraszały biura projektowe z całej Polski do udziału w dialogu konkurencyjnym na zaprojektowanie aquaparku. Podczas spotkań architekci prezentowali swoje pomysły, rozwiązania oraz koncepcje na chełmski kompleks sportowo-rekreacyjny. W ramach projektu, na jednej z głównych pierzei prowadzącej do serca miasta, stosunkowo blisko centrum, ma powstać kryta pływalnia z częścią sportową, bogatą częścią rekreacyjną, rozbudowanym zespołem saunowym, salą fitness, siłownią, kręgielnią i boiskami do gry w squasha.
Ponadto założenie ma być zintegrowane z planowanym w kolejnym etapie centrum handlowym, stanowiąc chełmskie centrum sportu, rekreacji i handlu. Wybrany projekt nie tylko sprostał założonym wymaganiom, lecz także przedstawił innowacyjne rozwiązania, dobierając atrakcje w taki sposób, żeby przyciągnąć odwiedzających z kraju i zagranicy na jednodniowy urlop w niebanalnej oprawie nowoczesnego centrum rozrywki na miarę XXI wieku…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 13

 


TEKST: MICHAŁ KALETA
WIZUALIZACJE: PAWEŁ KOBIERZEWSKI