Reklama

Fachowa czystość z urządzeniami Kärcher

Firma Kärcher, lider w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla branży utrzymania czystości, przygotował kilka promocji tej wiosny. Z końcem czerwca kończy się promocja skierowana do hotelarstwa, biur czy branży BSC „Czysty profesjonalizm” w ramach której, w niższych cenach i atrakcyjnych zestawach, oferowane są różnorodne urządzenia czyszczące. Nie jest to jednak jedyna propozycja dla fachowców, do końca lipca w promocyjnej ofercie „Fachowa czystość” znajdują się niezastąpione w walce z pyłem odkurzacze uniwersalne NT Kärcher.

W promocji „ Czysty profesjonalizm” właściciele hoteli, biur, restauracji czy firm sprzątających znajdą szereg przydatnych rozwiązań.

Do końca lipca w ramach promocji „Fachowa czystość” wybrane modele odkurzaczy NT przeznaczonych do walki z pyłem, są dostępne w atrakcyjnych cenach. Odkurzacze NT są szczególnie polecane do branż usług utrzymania czystości, branży budowlano-remontowej jak również właścicieli przedsiębiorstw rolnych.

Specyfika zagrożeń związanych z pyłem w pracach budowlano-wykończeniowych

W pracach budowlano-wykończeniowych bardzo często występują zagrożenia związane z pyłami osiągającymi duże stężenie na każdym etapie prac, podczas wykonywania różnych czynności. Groźne jest nie tylko zanieczyszczenie powstające w czasie obróbki materiałów, ale również pył, który mógł wcześniej osiąść na różnych powierzchniach, a w czasie pracy dostaje się do organizmu poprzez układ oddechowy.

Przeciwdziałanie zagrożeniom pyłowym w miejscu pracy wymaga zastosowania różnych rozwiązań i środków. W przypadku stanowiskowych systemów odpylających urządzenia oczyszczające są montowane bezpośrednio w miejscach, gdzie wytwarzany jest pył (np. przy obróbce drewna, kamienia). Można je stosować w zakładach produkcyjnych o profilu budowlanym, w warsztatach, ale również bezpośrednio na placach budowy i w miejscach wykonywania remontów. W tym segmencie urządzeń bardzo dobrze sprawdzają się profesjonalne odkurzacze uniwersalne NT marki Kärcher. Norma EN 60335-2-69 wprowadza podział na 3 klasy pyłów i analogicznie do tego stosuje się różnej klasy odkurzacze:

·        L – do pyłów o wartościach granicznych > 1 mg/m3, stosowane przy drobnych pracach remontowo-budowlanych, (np. Kärcher NT 65/2 Tact²)

·        M – do pyłów o wartościach granicznych > 0,1 mg/m3, stosowane podczas obróbki materiałów budowlanych (np. Kärcher NT 35/1 Tact Te),

·        H – do pyłów o wartościach granicznych < 0,1 mg/m3; do usuwania bardzo groźnych, rakotwórczych pyłów.

Odkurzacze uniwersalne NT to urządzenia, które idealnie nadają się do usuwania suchych zanieczyszczeń (kurzu, piasku), drobnych pyłów klasy M oraz wody usprawniając tym samym prace wykończeniowe.

Specyfika zagrożeń związanych z pyłem w gospodarstwie rolnym

Praca rolnika wiąże się nierozłącznie z zagrożeniami. Jednym z nich jest właśnie narażenie na groźne pyły, jakie powstają podczas prac rolniczych – zwłaszcza w procesie uprawy roślin. Zapylenie powietrza może być przyczyną wielu groźnych chorób. Czasami choroby są efektem częstego przebywania w otoczeniu, dużego zapylenia, powstałego przy pracy z materiałami roślinnymi. np. z ziarnem zbóż, sianem. Grupami szczególnie narażonymi na jego szkodliwe działanie są pracownicy zatrudnieni przy kruszeniu, obróbce, mieleniu, nawożeniu lub przesypywaniu nawozów sypkich, młóceniu, cięciu drewna, sianiu oraz wielu innych czynnościach powiązanych z materiałami sypkimi. W przypadku pylenia wtórnego potencjalne zagrożenie mogą stanowić takie zjawiska, jak cząsteczki ciał stałych oderwane od elementów maszyn i urządzeń rolniczych, elementów konstrukcyjnych (np. podłogi lub ściany) lub wyposażenia pomieszczeń.

Aby zminimalizować ryzyko związane z przebywaniem w obszarze silnie zapylonym należy przedsięwziąć działania ochronne. Ważne jest by podczas pracy mieć maseczkę ochronną. Wietrzenie pomieszczeń jest również zalecane. Co jednak zrobić by szkodliwy pył nie unosił się w powietrzu? Należy go odessać. Specjalistyczne odkurzacze z systemem TACT marki Kärcher przeznaczone do usuwania pyłów poradzą sobie nawet z jego dużą ilością.

Rozwiązania Kärcher dedykowane rolnictwu i branży budowlanej – odkurzacze NT Tact i Tact2

Firma Kärcher posiada w swojej ofercie wiele modeli odkurzaczy profesjonalnych specjalnie zaprojektowanych do odsysania dużych ilości drobnego pyłu. Są to odkurzacze NT z systemami oczyszczania filtra Tact oraz Tact2. System ten pozwala urządzeniom pracować bez spadku siły ssącej nawet podczas usuwania dużych ilości pyłu. Sprawia on, że silny podmuch powietrza oczyszcza filtr i dzięki temu nie zapycha się on i maszyna może cały czas pracować na pełnych obrotach.

W promocji „Fachowa czystość” Kärcher oferuje kilka modeli odkurzaczy z systemem Tact przeznaczonych do usuwania pyłów.

NT 35/1 Tact Te oraz NT 45/1 Tact Te – moc w kompaktowej obudowie

Modele te to kompaktowe, mobilne odkurzacze, które bez problemu radzą sobie nawet z dużą ilością pyłu klasy M, czyli tego, który przy budowie i remoncie spotykamy najczęściej. Standardowo wyposażone w gniazdo do podłączenia elektronarzędzi odnajdują się doskonale na budowie, podczas wszelkiego rodzaju prac remontowych oraz podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Siłę ssania reguluje się w tych modelach specjalnym pokrętłem umieszczonym na obudowie. Dzięki czemu zawsze w wygodny sposób można dopasować siłę ssania do swoich potrzeb. Dzięki systemowi oczyszczania filtra Tact filtr odkurzaczy nie zatyka się, nawet przy sprzątaniu dużej ilości drobnego pyłu. Płaski falisty filtr Eco umożliwia zarówno zbieranie bardzo drobnego pyłu klasy M jak i wody. Zbiorniki odkurzaczy mają pojemność 35 i 45 litrów. W zestawie promocyjnym z odkurzaczem NT 35/1 Tact jest filtr teflonowy PTFE, który jest szczególnie polecany do odkurzania pyłów ponieważ pył nie wnika w filtr i nie zatyka go.

NT 65/2 Tact² – odkurzacz do zadań specjalnych

Model ten jest wyposażony w system antystatyczny z uziemieniem ssawek i rur ssących, węża i kolanka w celu odprowadzenia ładunków elektrostatycznych mogących powstać podczas odkurzania bardzo drobnego pyłu. Sprawia to, ze praca nim jest w pełni bezpieczna. Może pracować z wężami ssącymi o średnicach: 40, 60 mm.. Dwie turbiny, które ten model posiada, gwarantują wysoką siłę ssącą. Każda z nich zaopatrzona jest w system Tact, dzięki czemu odkurzacz jest w stanie usunąć do 1000 kg drobnego pyłu z wykorzystaniem jednego filtra. Płaski falisty filtr Eco jest przystosowany zarówno do zbierania bardzo drobnego pyłu klasy M jak i wody. Dzięki swojej budowie posiada bardzo dużą powierzchnię filtracyjną zachowując przy tym kompaktowe wymiary. System automatycznego czyszczenia filtra Tact 2, co 7 sekund otrzepuje filtr zapobiegając spadkom siły ssącej nawet w najtrudniejszych warunkach. Na wyposażeniu wąż spustowy ułatwiający wylanie wody ze zbiornika wprost do kratki ściekowej. Odkurzacz posiada 65 litrowy zbiornik z tworzywa sztucznego. W zestawie promocyjnym z tym modelem odkurzacza są również worki do odkurzania na mokro.

Nowości na rynku:

NT 50/1 Tact Te L – duży zbiornik, długa praca

NT 50/1 Tact Te L to wydajna, skuteczna maszyna, która pozwala poradzić sobie z dużymi ilościami drobnego pyłu, jaki spotykamy na każdym placu budowy. Dzięki dużemu zbiornikowi (50 l ) odkurzacz zbiera bardzo duże ilości zanieczyszczeń. Liczne funkcje i bogate wyposażenie tego modelu spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Dzięki systemowi oczyszczania filtra Tact nie dochodzi do sytuacji, w której filtr zapycha się pod wpływem dużej ilości pyłu: co 15 sek. mocny strumień powietrza uderza w filtr oczyszczając go. Nie dochodzi (więc do usunięcia) do spadków siły ssącej i odkurzacz może pracować na pełnych obrotach, nawet w najcięższych warunkach na placu budowy. Urządzenie zostało wyposażone w system antystatyczny z uziemieniem części ssących, węża i kolanka w celu odprowadzania ładunków elektrostatycznych mogących powstawać podczas odkurzania bardzo drobnego pyłu. Regulowana wysokość uchwytu zapewnia pełen komfort pracy, gdyż można go dopasować do wzrostu osoby obsługującej NT 50/1 Tact Re L. Odkurzacz ten może także zbierać płyny, co sprawia, że zakres jego zastosowań na budowie zwiększa się. Model NT 50/1 Tact Re L posiada także gniazdo do podłączenia elektronarzędzi.

NT 40/1 Tact Te – moc i mobilność

Ten model doskonale radzi sobie z duża ilością pyłów klasy M, dlatego śmiało można rekomendować go budowlańcom. Odkurzacz wyposażony jest w gniazdo do podłączenia elektronarzędzi oraz system oczyszczania filtra Tact. 40 litrowy, pojemny zbiornik zapewnia długą pracę bez przerw. Odkurzacz NT 40/1 Tact Te jest przystosowany do częstego przemieszczania dzięki dużym kołom i ergonomicznemu uchwytowi prowadzącemu. Uszkodzeniom podczas użytkowania w trudnych warunkach zapobiega wytrzymały zderzak. Długi wąż ssący (4 m) pozwala dosięgnąć we wszystkie zakamarki, co znacznie zwiększa efektywność odkurzania. W wyposażeniu standardowym odkurzacza są dwie ssawki: podłogowa i szczelinowa oraz torebka flizelinowa. NT 40/1 Tact Te posiada funkcję włączania i wyłączania przez podłączone elektronarzędzie oraz funkcję automatycznego wyłączania się po przekroczeniu dopuszczalnego poziomu cieczy w zbiorniku.

www.karcher.pl

NT_65_2_tact2_app_ant_2-59078-150DPI

NT_65_2_tact2_app_ant_4-59080-150DPI

NT_35_building_site_app_ant_1-59000-150DPI

NT_65_2_tact2_app_ant_3-59079-150DPI