Reklama

Fluidra Connect – nowoczesna platforma do zarządzania basenem

fluidra-concept-0282W tym roku hiszpański koncern basenowy Fluidra świętuje 15-lecie istnienia swojego polskiego oddziału – Fluidra Polska Sp. z o.o. Z tej okazji firma przygotowała dla swoich partnerów handlowych liczne promocje na dobrze znane i cenione produkty oraz wiele nowości produktowych.

Jedną z głównych nowości na ten rok na europejskim rynku basenowym jest system zarządzania basenem poprzez platformę internetową Fluidra Connect.

Czym jest Fluidra Connect?

Platformę Fluidra Connect najtrafniej obrazuje schemat przedstawiony na fot. 1.

 

Sercem systemu Fluidra Connect jest moduł Connect Box zainstalowany w pomieszczeniu technicznym basenu. Connect Box zwyczajnie podpina się do Internetu. System pozwala na zdalne kontrolowanie wszelkich możliwych parametrów zainstalowanych urządzeń. Jest to znana już na rynku i typowa forma nowoczesnego zarządzania basenem – niemniej jednak nigdy wcześniej nie była ona tak intuicyjna, a przede wszystkim nie dotyczyła tak dużej gamy urządzeń. Dzięki Fluidra Connect wszystko, co dzieje się z urządzeniami techniki basenowej podłączonymi do Connect Boxu, obserwować można z każdego miejsca na świecie.

fluidra-concept-0283

Zainstalowana na komputerze, tablecie lub smartfonie aplikacja umożliwia również zarządzanie basenem, czyli zdalne sterowanie pracą urządzeń w trybie ręcznym lub automatycznym. W przypadku dostępu dla profesjonalistów – aplikacja daje możliwości decydowania o widoczności poszczególnych modułów oraz oczywiście kontroli wielu instalacji na jednym profilu. Aplikacja Fluidra Connect umożliwia wysyłanie automatycznych powiadomień (z innymi ustawieniami dla instalatora, a innymi dla użytkownika końcowego), alarmów, statystyk oraz raportów – również w postaci zdjęć generowanych za pomocą opcjonalnie zainstalowanej kamery.

Fluidra Connect umożliwia również sterownie systemem nawadniania oraz oświetlenia ogrodu.

Urządzenia współpracujące

W ofercie koncernu Fluidra istnieje ponad 100 produktów bezpośrednio kompatybilnych z Fluidra Connect (pełna kontrola pracy). W przypadku produktów starszych, bez modułu komunikacji Modbus, istnieje możliwość podłączenia ich do platformy Fluidra Connect za pomocą specjalnego modułu przejściowego GPIO.

Na fot. 2 zestawiono przykładowe urządzenia bezpośrednio kompatybilne z Fluidra Connect.

Jak widać na fot. 2 aplikacja posiada wszystkie niezbędne do funkcjonowania basenu elementy:

  • uzdatnianie wody – elektrolizery, urządzenia kontrolno-pomiarowe, pompki dozujące;
  • filtracja – pompy z regulowaną prędkością, system VRAC;
  • oświetlenie – cała linia oświetlenia RGB LED;
  • kontrola temperatury – pompy ciepła oraz grzałki elektryczne.

Inne urządzenia można podłączyć przy zastosowaniu modułu przejściowego GPIO. Przykładami urządzeń możliwych do podłączenia do systemu (sterowanie czasowe, włączanie zdalne, informacja o statusie urządzenia) są:

  • oświetlenie halogenowe oraz białe oświetlenie LED;
  • wymiennik ciepła;
  • pompy obiegowe ze stałą prędkością obrotową silnika;
  • odkurzacze basenowe;
  • system nawadniania i oświetlenia ogrodu

oraz wiele, wiele innych – aż do 254 urządzeń!

Fluidra Connect to światowej klasy osiągnięcie, które zostało docenione na branżowych targach w Lyonie i Barcelonie. Zainteresowanie systemem jest ogromne, a liczba instalacji w całej Europie rośnie lawinowo. System został przetestowany w Hiszpanii oraz Francji i uzyskał bardzo pozytywne opinie na tych wysoce wymagających rynkach.

Fluidra Polska zaprasza na cykl organizowanych przez firmę szkoleń. Zgłoszeń na szkolenia indywidualne można dokonywać pod adresem: lkonopka@astralpool.pl. Zachęcamy również do prenumeraty newslettera, który zawiera bieżące informacje na temat tego, co dzieje się w branży basenowej w Polsce, w Europie i na świecie.

 

TEKST I FOTO | Firma Fluidra Polska