Reklama

Jak zadbać o basen?

Firma Chemoform Polska od wielu lat uświadamia posiadaczom basenów, jak prawidłowo i skutecznie je pielęgnować. Wiadomo nie od dziś, że czystość i higiena są podstawą funkcjonowania każdego obiektu. Jak, oprócz prawidłowego dozowania dobrych gatunkowo środków uzdatniających wodę, skutecznie dbać o basen?

Odpowiednie przygotowanie obiektu

Należy zwrócić uwagę zarówno na posezonowe czyszczenie, jak i przygotowanie przed sezonem, w przypadku pływalni letnich. Do czyszczenia są polecane produkty bezpieczne dla ludzi i środowiska. Bardzo ważny jest temat związany z oszczędzaniem wody, co w przypadku korzystania z basenów może wywoływać pewnego rodzaju konsternację i niezrozumienie.

W prawidłowej technologii, procedurze pielęgnacji wody basenowej, priorytetem jest jednorazowe zalanie wody i utrzymanie jej przez cały sezon w czystości i higienie. Prawidłowo uzdatniona i kondycjonowana woda, może być użytkowana przez cały letni sezon, co prowadzi do jak najmniejszego jej zużycia. Wówczas używamy mniej środków chemicznych, co zmniejsza nam również koszty.

Odpowiednie preparaty

Firma Chemoform ma w ofercie alkaliczne i kwasowe środki czyszczące, o różnym poziomie zawartości substancji aktywnych. Flisan jest silnym, alkalicznym środkiem czyszczącym, zawierającym wysokiej jakości detergenty rozpuszczające tłuszcze i osady z mydła, szamponów, sadzy lotnej, kosmetyków i innych substancji organicznych.

Compactal to silny, kwaśny środek, zawierający kwasy mineralne (solny i fosforowy), do mycia niecek i obrzeży na basenach odkrytych. Usuwa wszelkie osady atmosferyczne i wapienne. Keraclin F to kwaśny środek do gruntownego czyszczenia niecki basenowej i obrzeża, zawierający kwas fosforowy, niepowodujący korozji elementów metalowych.

Dobrym rozwiązaniem może być również Randklar, który ulega biodegradacji, nie wpływając negatywnie na środowisko. Jest to niepieniący środek o dużej zawartości substancji aktywnych, służący do usuwania osadów tłuszczowych, oleju, rdzy nalotowej i osadów kosmetycznych, na linii wody i w rynnie przelewowej.

Do basenów krytych jest polecana grupa środków Banisol oraz biobójcze środki dezynfekcyjne. Multisan to skoncentrowany środek myjąco-dezynfekujący do gruntownego czyszczenia glazury, kafelków, pisuarów, muszli klozetowych czy armatury łazienkowej. W ofercie znajdują się również specjalne, biobójcze środki czyszczące. Do powierzchni i urządzeń sportowych – Chemosan, do saun – Sauna-Reiniger, do łaźni parowych – Dampfbadreiniger, do powierzchni ze stali nierdzewnej – Spezialreiniger für VA Edelstahl.

Czysta przyjemność

Zaproponowana gama środków czyszczących umożliwia elastyczny wybór. Ważne jest również odpowiednie przeszkolenie personelu. Pielęgnacja basenów, wbrew obiegowym opiniom, nie jest trudna. Przede wszystkim trzeba pamiętać o systematyczności i doborze odpowiednich produktów, które będą bezpieczne, adekwatne do naszego basenu i wydajne. Wtedy kąpiel będzie czystą przyjemnością.

jakdbac-0342

 

TEKST I FOTO | Firma Chemoform