Krosno Camper Park Bursaki

W Krośnie (woj. podkarpackie) pokazano, że można stworzyć na terenie miasta infrastrukturę przyjazną dla samochodów kempingowych. Nowo powstałe miejsca postojowe dla kamperów mają zachęcić entuzjastów caravaningu do dłuższego postoju oraz skorzystania z lokalnych atrakcji jakie oferuje miasto.

Sprawne działanie wydziałów w urzędzie miasta odpowiedzialnych za inwestycję, skutkowało otwarciem profesjonalnego camper parku. Takiego jakie istnieją na terenie całej Europy – mówi Bogusz Trepka z firmy Camper System (www.campersystem.pl), który konsultował projekt i dobór infrastruktury.

Standardy europejskie

Na szczególną uwagę zasługuje znajdująca się na terenie Camper Parku Bursaki infrastruktura caravaningowa, która spełnia wszystkie europejskie standardy i jest w Polsce nowością. To m.in. profesjonalne, całoroczne stanowisko do serwisowania kamperów wyposażone w punkt opróżniania zbiorników z szarą wodą oraz kaset WC. Do dyspozycji gości jest dostępne zaplecze kuchenne z punktem zmywania naczyń oraz nowe sanitariaty. Teren jest ogrodzony wraz z zamykaną bramą wjazdową, a wkrótce zostanie zainstalowany monitoring.

W pierwszym etapie projektu zostały wykonane cztery stanowiska o wymiarach 7 × 12 m oraz punkt serwisowy. Drugi etap przewiduje rozbudowę o kolejnych sześć stanowisk oraz plac zabaw dla dzieci.

Lokalizacja

Odpowiednia lokalizacja takiego miejsca jest sprawą kluczową. W przypadku Krosna wpisuje się ona w świetnie zorganizowany teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na jego tyłach, z dala od ruchliwej drogi, co zapewnia wystarczający spokój od miejskiego hałasu.

Sąsiedztwo nowo powstałego kompleksu basenów otwartych jest dodatkowym atutem tego miejsca. Turyści korzystający z Camper Parku Bursaki mogą skorzystać z basenu ze zniżką przewidzianą dla posiadaczy Krośnieńskiej Karty Mieszkańca. W recepcji każdy otrzymuje identyfikator uprawniający do korzystania z basenu na preferencyjnych zasadach.

Dla miłośników aktywnego spędzania czasu, MOSiR oferuje ogólnodostępny stadion lekkoatletyczny, na terenie którego, w okresie letnim w każdą sobotę, w ramach kampanii „Biegam bo lubię”, trenerzy prowadzą zajęcia dla wszystkich chętnych. Poza tym znajdziemy tam boiska do siatkówki plażowej i korty tenisowe.

cam-003322

Atrakcje regionu

Bezpośrednio z Krosna wyrusza szlak turystyczny PTTK, dzięki któremu możemy wybrać się na wycieczkę do zamku Kamieniec i odkryć Rezerwat Przyrody Prządki. Po drodze, gdy będziemy się wspinać do zamku, otworzy się przepiękny widok na Krosno oraz na pobliskie góry. Przy dobrej widoczności widać połoniny w Bieszczadach a nawet Tatry.

Na stronie www.visitkrosno.pl znajduje się opis tras rowerowych Krosna i okolic, a także wiele innych atrakcji dostępnych w regionie. Camper Park Bursaki może być dobrym miejscem odpoczynku dla podróżujących w kierunku Bieszczadów i południa Europy, a także alternatywą na krótszy weekendowy pobyt, w celu poznania Krosna i jego okolic.

Ta caravaningowa inwestycja daje nadzieję, że ta prężnie rozwijająca się gałąź turystyki zostanie zauważona przez kolejne samorządy i zaowocuje coraz większą ilością takich miejsc na terenie Polski.

cam-003323

CamperSystem.pl

ul. Polna 11A

74-100 Wełtyń

tel.: 501 869 202

info@campersystem.pl

 

 

TEKST I FOTO | Firma CamperSystem.pl