Letnie zjeżdżanie czas zacząć

Wraz z rozpoczynającym się sezonem letnim wzrasta liczba amatorów wodnych rozrywek w parkach wodnych oraz letnich kąpieliskach. Jest to także okres wzmożonych działań zmierzających do poprawy komfortu użytkowania zjeżdżalni wodnych oraz atrakcji basenowych ze strony zarządców obiektów sportowo-rekreacyjnych. Odpowiednie przygotowanie atrakcji poprzez wykonanie niezbędnych prac serwisowo-naprawczych jest najważniejszym elementem przygotowującym obiekt do użytkowania w okresie letnim.

Przygotowanie gwarancją bezpieczeństwa

Gruntowny serwis naprawczy zjeżdżalni wodnych polegający przede wszystkim na konserwacji elementów, poprawie wyglądu wizualnego i wyeliminowaniu wszelkich defektów jest istotnym czynnikiem przystosowującym atrakcje do użytkowania zwłaszcza przez najmłodszych. Dokładna ocena stanu technicznego przez profesjonalistów oraz wykonanie prac naprawczych zwiększają bezpieczeństwo użytkujących.

Zewnętrzna rekreacja wodna

Kąpieliska miejskie oraz odkryte baseny wyposażone w zjeżdżalnie wodne i atrakcje basenowe wraz z rozpoczęciem sezonu letniego powinny zostać poddane przeglądowi, który wyeliminuje ewentualne zagrożenia dla użytkowników. Urządzenia narażone na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych (spadek temperatur, opady atmosferyczne) wymagają szczególnych oględzin, gdyż ich czasowe wyłączenie zobowiązuje do szczególnie dokładnego sprawdzenia prawidłowego funkcjonowania. Regeneracja elementów jest obligatoryjną czynnością przygotowującą atrakcję do użytkowania w okresie letnim. Stan techniczny zjeżdżalni po upływie sezonu zimowego wymaga interwencji wykwalifikowanych pracowników.

Czynności serwisowe usprawniające funkcjonowanie zjeżdżalni powinny zostać podjęte możliwie szybko. Błyskawiczna reakcja na sygnały klienta, dostosowanie się do wyznaczonych terminów oraz prezentacja ciekawych rozwiązań sprawiła, że firma LamSerwis zdobyła zaufanie na rynku w branży basenowej.

Doświadczenie gwarancją jakości

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim klientom i zarządcom obiektów sportowo-rekreacyjnych firma LamSerwis oferuje profesjonalne serwisowanie urządzeń basenowych wykonanych z laminatów poliestrowo-szklanych. Na polskim rynku wielu zarządców zaufało profesjonalizmowi i doświadczeniu przedstawicieli firmy, zlecając prace serwisowo-naprawcze w takich obiektach, jak aquaparki, pływalnie i kąpieliska. Indywidualne podejście do potrzeb klientów, specjalistyczne doradztwo oraz fachowa pomoc w sytuacjach awaryjnych przyczyniły się do zawiązania długoterminowych relacji i wzbogacenia oferty firmy.

Priorytetem we wszystkich podejmowanych działaniach jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom obiektów. Akcje informacyjne prowadzone na szeroką skalę mają na celu zobrazowanie zagrożeń wynikających z niewłaściwej eksploatacji urządzeń oraz braku kontroli w zakresie ich jakości. Zapobieganie nieszczęśliwym wypadkom spowodowanym nieprzystosowanym wyposażeniem jest tak samo ważne jak przestrzeganie regulaminów korzystania ze zjeżdżalni wodnych. Przedstawiciele firmy LamSerwis kładą szczególny nacisk na zawiadywanie bezpieczeństwem.

Kluczowymi elementami bogatej oferty firmy są:

 • przeglądy okresowe dopuszczające zjeżdżalnie wodne i atrakcje basenowe do eksploatacji;
 • naprawy wewnętrzne ślizgu zjeżdżalni (eliminowanie zarysowań i przetarć powstałych na skutek użytkowania, usuwanie pęknięć laminatu oraz ubytków zagrażających zdrowiu użytkowników);
 • poprawa jakości ślizgu zjeżdżalni (poprawa komfortu użytkowania poprzez wyeliminowanie nieprzyjemnych uskoków pomiędzy elementami, uszczelnianie połączeń między elementami oraz usuwanie przecieków, polerowanie (nadawanie połysku), naprawa i wykonywanie połączeń bezstykowych;
 • odgrzybianie oraz usuwanie osadów;
 • uzupełnianie łączeń;
 • odświeżanie koloru zjeżdżalni (malowanie zewnętrzne elementów z laminatu, malowanie konstrukcji wsporczej zjeżdżalni, nadawanie atrakcyjnego połysku zewnętrznej powierzchni);
 • długotrwałe zabezpieczanie powierzchni zewnętrznych zjeżdżalni specjalistycznymi lakierami ochronnymi;
 • przeglądy i serwisy instalacji wodnych i urządzeń zasilających;
 • przeglądy i regulacja konstrukcji wsporczej zjeżdżalni oraz elementów złącznych: śrub i łączników;
 • kapitalny remont zjeżdżalni;
 • sezonowy demontaż i montaż zjeżdżalni;
 • zaopatrzenie klienta w środki i urządzenia służące do konserwacji i drobnych napraw elementów z laminatu;
 • szkolenie pracowników technicznych z zakresu eksploatacji i kontroli jakości użytkowanych urządzeń.

Naprzeciw wszystkim potrzebom

Kompleksowa oferta firmy LamSerwis jest dopasowana do potrzeb i możliwości finansowych każdego klienta. Wiedza poparta długoletnim doświadczeniem w branży basenowej gwarantuje niezawodność, a także zapewnia
precyzyjnie określone warunki oraz zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. Propozycje usprawnień i serwisów wraz z profesjonalnym doradztwem skłaniają do budowania relacji długoterminowych.

Zadowolenie klientów korzystających z lokalnych basenów świadczy o zapewnieniu należytego bezpieczeństwa zarówno dla nich samych, jak i zarządców dbających o pozytywny wizerunek obiektów sportowo- rekreacyjnych.

TEKST | Anna Kyrcz
FOTO | Piotr Bernat