MOSiR Zielona Góra

Marzenia się spełniają

W Zielonej Górze od kilkunastu lat mówiło się o stworzeniu dużego kompleksu basenowego i odpowiedniej (na potrzeby miasta wojewódzkiego) hali widowiskowo-sportowej. W 120-tysięcznym mieście była tylko jedna, niewielka kryta pływalnia.

Druga, czterotorowa znajdowała się 10 km od centrum miasta – na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Stąd narodziła się potrzeba wybudowania kompleksu rekreacyjno-sportowego. Inwestycja została zrealizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze.
Centrum Rekreacyjno-Sportowe jest oceniane jako największa inwestycja w historii województwa lubuskiego. Pochłonęła ponad 150 mln zł. Źródłami finansowania były środki własne z budżetu, dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę hali (15 mln zł) oraz dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013 (ponad 30 mln zł). Budowa obiektu trwała od września 2008 roku do czerwca 2010 roku, inwestycja została oddana w terminie…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 6 (listopad 2010 – luty 2011)

 


TEKST I FOTO: MOSiR ZIELONA GÓRA