Reklama

Nowe atrakcje w Aquaparku Wrocław

Na przełomie stycznia i lutego br. kompleks basenów rekreacyjnych Aquaparku Wrocław wzbogaci się o dwie nowe atrakcje – ogrzewane pomieszczenia do relaksu o funkcjach wspomagających zdrowotność: tepidarium i halodarium.

Oba pomieszczenia służą wypoczynkowi, zaś przebywanie w nich znakomicie wpływa na nasze samopoczucie i kondycjęwyjaśnia Anna Hejno, rzeczniczka prasowa spółki Wrocławski Park Wodny S.A.Nowe atrakcje adresowane są przede wszystkim do seniorów. Jestem przekonana, że to właśnie oni najbardziej docenią możliwości relaksu, ale także terapeutyczne właściwości nowych atrakcji.

Czym są nowe atrakcje?

Tepidarium to pomieszczenie wyposażone w ławy oraz ściany ogrzewane za pomocą instalacji wodnej. Temperatura w nim panująca wynosi 35–45°C. Dodatkowo pomieszczenie będzie pełniło funkcje aromaterapeutyczne – starannie dobrane zapachy w postaci roztworu będą rozpylane z dysz zlokalizowanych w suficie. Ławy zostały wyłożone eleganckim trawertynem (odmiana wapienia), zaś ściany dla złagodzenia kamiennego wystroju są wykończone listwami drewnianymi z modrzewia syberyjskiego. Korzystanie z tepidarium polecane jest osobom skarżącym się problemy z krążeniem, a także bóle stawów i kręgosłupa. Przebywanie w nim znakomicie wpływa na poprawę samopoczucia.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 28

 

TEKST I FOTO | Spółka Wrocławski Park Wodny