Reklama

Nowoczesne pływalnie

Delfin i Orka

Należące do MOSiR-u kryte pływalnie Delfin i Orka w Kielcach to nowoczesne obiekty, które doskonale odpowiadają potrzebom mieszkańców miasta i okolic. Kryta pływalnia Delfin mieści się w samym centrum Kielc, przy ulicy Krakowskiej. Powstała w latach sześćdziesiątych.

Zawierała dwie niecki basenowe z oddzielnymi obiegami technologicznymi. Mały basen o wymiarach 5 x 10 m, znajdujący się na poziomie parteru oraz basen sportowy o wymiarach 25 x 12,5 m na I piętrze. Basen sportowy posiadał wieżę do skoków oraz trampolinę, pod którymi głębokość wynosiła 3,85 m. Dzięki staraniom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, kryta pływalnia Delfin odzyskała blask, którym niegdyś, przez wiele lat olśniewała cały region. W latach 2007–2009 została gruntownie wyremontowana i zmodernizowana.

 

Trzy poziomy
Po remoncie, zakończonym w 2009 roku struktura obiektu wygląda następująco: w piwnicach znajduje się gabinet odnowy biologicznej z dwiema saunami suchymi i sauną IR, a także innymi stanowiskami do odnowy biologicznej. W części pod niecką basenu sportowego znajdują się urządzenia do uzdatniania wody. Na parterze znajduje się mały basen z zapleczem, a także szatnia i kawiarnia. Na I piętrze mieści się duży basen z zapleczem oraz boks kasowy, zaś na II piętrze – widownia (100 miejsc siedzących) oraz administracja obiektu. Dobudowano także wieżę i zjeżdżalnię o długości 93 m, dostępną z hali dużego basenu.WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 3/2009

TEKST: TOMASZ PAWLIK
FOTO: ARCHIWUM MOSiR KIELCE