Nowy kryta pływalnia w Morągu

Morąska Perła” położona jest w południowo-wschodniej części Morąga, w obrębie osiedla Kolonia Warszawska przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 8. Teren, na którym wybudowana została kryta pływalnia, od dawna wskazywany był pod jej budowę w zapisach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Morąga, ponieważ daje on dalsze perspektywy rozbudowy infrastruktury sportowej. Dzięki temu w dużym stopniu został wzmocniony potencjał Gminy Morąg.

Charakterystyka obiektu

W budynku pływalni „Morąska Perła” znajduje się hala basenowa z zapleczem technicznym i socjalnym oraz zespół odnowy biologicznej. W hali basenowej znajduje się m.in.: basen pływacki o wymiarach 25 × 12,5 m z sześcioma torami, w tym dwoma torami z podnoszonym dnem, basen rekreacyjny o pow. 140 m2 z wydzieloną częścią do nauki pływania i wieloma atrakcjami, takimi jak: leżanki z masażem podwodnym, masaże podwodne w ścianach bocznych, bicze wodne, gejzer denny, armatka wodna dla dzieci i kaskada wodna. Całość dopełniają: duże jacuzzi, z którego woda przelewa się miniwodospadami do basenu rekreacyjnego, zjeżdżalnia i wiele akcesoriów do gier i zabaw dla całej rodziny.

Dodatkowymi atrakcjami są sauny oraz solarium: dwie kabiny sauny fińskiej M i D (sauna sucha), sauna łagodna, łaźnia parowa (sauna mokra) z pomieszczeniem na generator pary, w holu saunowym znajdują się także natryski schładzające, w tym „wiaderko” i bicze wodne, basenik schładzający i generator śniegu oraz solarium „tuba”.

Przy zespole saunowym znajduje się miejsce z leżankami do wypoczynku, które ma bezpośredni dostęp do wszystkich atrakcji basenowych: basenu sportowego, rekreacyjnego, zjeżdżalni oraz wyjście na zewnątrz w strefę wypoczynkową zlokalizowaną w tylnej części hali basenowej z układem tarasów ze sztucznych skał, zielenią i leżankami.

Wykonano też drugą, mniejszą wannę znajdującą się bliżej basenu rekreacyjnego, z możliwością dostępu dla osób niepełnosprawnych. Za częścią wypoczynkową znajduje się niewielkie otwarte podwórko z leżankami do opalania się, zadaszeniem markizami i basenem otwartym z pięcioma leżankami napowietrzającymi oraz sześcioma stanowiskami siedzisk powietrznych.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 23

 

TEKST | Anita Sobczak
FOTO | Archiwum Morąska Perła