Park of Poland

Spółka Global City Holdings N.V. ogłosiła rozpoczęcie realizacji pierwszego etapu budowy Park of Poland – aquaparku w Mszczonowie.

 

Aquapark powstanie na działce o powierzchni 20 hektarów. Obiekt będzie zlokalizowany w Mszczonowie, pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8, w odległości ok. 40 km od Warszawy i ok. 70 km od Łodzi. Aquapark będzie działał przez cały rok, a w jego skład wejdzie m.in. duży basen z otwieranym dachem, który pozwoli gościom cieszyć się naturalnym światłem i świeżym powietrzem podczas sprzyjającej pogody. Goście aquaparku będą mogli także korzystać z rozległej strefy zdrowia i odnowy biologicznej, zaś centrum Galaxy zapewni szukającym mocniejszych wrażeń rozrywkę na wodnych zjeżdżalniach.

Wzorem najlepszych

Strategicznym partnerem Global City Holding jest Unternehmensgruppe WUND. Firma ta prowadzi w Niemczech 4 aquaparki, z których największy – Therme Erding – znajduje się w miejscowości Erding, niedaleko Monachium. To właśnie on będzie wzorem dla powstającego aquaparku. Na podstawie niemieckich doświadczeń można przypuszczać, że aquapark w Mszczonowie będzie miał znaczący wpływ na lokalną, regionalną, a także krajową gospodarkę. Uruchomienie Therme Erding zwiększyło przychody miejskiego budżetu o 100 milionów euro, zaś liczba hoteli i pensjonatów zwiększyła się z 7 do 50. Dodatkowo powstało tam 600 miejsc pracy, a kolejne 1000 stworzyły firmy współpracujące z aquaparkiem.

 

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 18

 

TEKST I FOTO | Global City Holdings N.V.