Reklama

Park Wodny w Hajnówce

Przystanek dla turysty

Park Wodny w Hajnówce został otwarty 18 grudnia 2009 roku i jest jednym z najnowocześniejszych kompleksów rekreacyjno-sportowych w województwie podlaskim. Obiekt mieści się tuż przy wyjeździe z miasta, w kierunku Białowieży.

Hajnówka to miasto położone na terenie Zielonych Płuc Polski, w południowej części województwa podlaskiego. Stanowi centralny ośrodek administracyjny, gospodarczy i kulturalny regionu Puszczy Białowieskiej oraz powiatu hajnowskiego. Hajnówka usytuowana na skraju Puszczy Białowieskiej, niedaleko granicy z Białorusią jest nazywana bramą do Puszczy Białowieskiej.
Miasto jest wspaniałym miejscem wypoczynku weekendowo-wakacyjnego oraz punktem wypadowym do leśnych wędrówek po dzikich ostępach Puszczy Białowieskiej, zachęcającym do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, zbierania runa leśnego, wędkowania. Do Hajnówki warto przyjechać także po to, aby zobaczyć sobór pod wezwaniem Świętej Trójcy i posłuchać koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej (najbliższy 6 maja 2012 roku)…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 10

 


TEKST: URZĄD MIASTA I PARK WODNY W HAJNÓWCE
FOTO: PARK WODNY W HAJNÓWCE