Park wodny w Rudzie Śląskiej

Zabawa na całego

8 grudnia 2012 roku w Rudzie Śląskiej miało miejsce otwarcie Aquadromu – parku wodnego położonego w samym sercu aglomeracji, pięć minut od węzła autostradowego A4 – A1 i Drogowej Trasy Średnicowej.

Nowoczesny kompleks powstał na około 4-hektarowej działce w pobliżu najważniejszych arterii drogowych województwa śląskiego. W odległości 15 minut od kompleksu mieszka 700 tys. ludzi, a w promieniu 30 minut aż 1,7 mln osób. Dla odwiedzających przygotowano specjalne strefy postojowe, podzielone łącznie na blisko 400 miejsc parkingowych.

 

Cały obiekt jest podzielony na trzy strefy: rekreacji, sportu oraz saunarium. Do każdej ze stref jest wydzielone odrębne wejście i możliwość swobodnego poruszania się między nimi. W najbliższym czasie spółka celowa Kompleks Basenów Rekreacyjno-Sportowych w Rudzie Śląskiej (zarządca obiektu) planuje dokończyć pozostałą część inwestycji, stanowiącą integralną część obiektu – rozbudowaną strefę suchą, w skład której wejdzie m.in. siłownia, fitness i trzy korty do squasha…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 13

 


TEKST: MARCELI ZAWADZKI
FOTO: ARCHIWUM FIRMY