Pięć obszarów spa & wellness

Gwarancja sukcesu

Planując kompleks spa & wellness, często inwestorzy zastanawiają się, jak powinno wyglądać publiczne spa. Jakie elementy powinny być wykorzystane, żeby odnieść sukces.

Temat publicznych zespołów saunowo-łaźniowych, kompleksów i stref spa & wellness w Polsce jest zagadnieniem dość młodym i dlatego istotne jest podjęcie rozważnej decyzji, z kim chcemy obrać kurs na sukces. Ważnym argumentem jest również to, żeby firma realizująca projekt spełniała najwyższe standardy jakości obowiązujące na rynku i mogła tworzyć całą gamę nowatorskich, indywidualnie opracowywanych elementów wyposażenia spa.Na piątkę
Dobry, niezawodny produkt plus zadowolony klient to gwarantowany sukces. Elementem przyciągającym uwagę klientów korzystających ze stref spa & wellness jest niepowtarzalny design, klimat, funkcjonalność i różnorodność kąpieli. Żeby każdy klient mógł znaleźć dla siebie strefę odpowiadającą indywidualnym oczekiwaniom i żeby funkcja takiego zespołu była spełniona, trzeba wyodrębnić pięć podstawowych obszarów w obiekcie spa & wellness.

 

Pierwszy
Pierwszy obszar to sauny i ich poszczególne odmiany, począwszy od tradycyjnych saun fińskich, poprzez sauny sanarium, sauny ziołowe, sauny na podczerwień, sauny kamienne, ruskie banie, aż po zewnętrzne sauny KELO i sauny ogrodowe TALO.Drugi
Drugi obszar to strefa łaźni parowej, w skład której mogą wchodzić tradycyjne łaźnie tureckie, łaźnie błotne, osmańskie, aromatyczne, turecki hamman, łaźnie solne, kwiatowe, różane, laconium lub caldarium.

Trzeci
Każdy klient po pobycie w saunie lub łaźni parowej musi skorzystać ze strefy schładzania i wypoczynku. Podstawą strefy schładzania są systemy natrysków z różnymi atrakcjami, baseny i beczki do schładzania, groty lodowe z temperaturą do –5°C i naturalnym lodem, studnie lodowe, śnieżne raje z prawdziwym śniegiem i temperaturą do –15°C.

Czwarty
Po tak intensywnym pakiecie doznań koniecznie należy się zrelaksować w strefie wypoczynku, w tak zwanym tepidarium, na specjalnie profilowanych, podgrzewanych leżankach z ceramiki w towarzystwie słonecznej łąki. Opcjonalnie można wykorzystywać leżanki wodne lub absolutną nowość, jaką jest kąpiel relaksacyjna we floatarium, zamkniętym baseniku solankowym z dodatkowymi nadwodnymi i podwodnymi efektami „sound” i „light”. Ma to powodować u użytkownika tzw. unoszenie się na wodzie w stanie prawdziwie dogłębnego odprężenia.

Piąty
Ostatni obszar to świat indywidualnych zabiegów i kosmetyki. Nowoczesność, wysoka jakość, funkcjonalność i profesjonalizm wszystkich pięciu stref to z pewnością mocne strony dobrego spa & wellness.

 


TEKST I FOTO: FIRMA KLAFS