Reklama

Piscine Laghetto – naziemne baseny stelażowe

Firma Piscine Laghetto jest pionierem w technice naziemnych basenów stelażowych. Najstarszy basen powstał w 1974 r. Od tego czasu następował dalszy rozwój zarówno oferty firmy, jak i samego produktu. Dzisiaj fabryka jest częścią koncernu Fluidra, a baseny stelażowe Laghetto opatrzone są logo AstralPool.

Najciekawszym produktem Laghetto by AstralPool są baseny stelażowe produkowane w dowolnym rozmiarze – linia classic. Najmniejszy z nich ma wymiar 1,56 × 1,56 m, natomiast największy kiedykolwiek wyprodukowany – aż 33 × 90 m!

Prostota montażu i eksploatacji

Baseny stelażowe Laghetto by AstralPool mają wiele różnych zastosowań na całym świecie.

Najbardziej typowe jest oczywiście wykorzystanie basenu jako letniego kąpieliska miejskiego. Takie obiekty funkcjonują bez problemu od lat, również w wielu miejscach w Polsce. W zimie basen może być złożony i przechowywany w magazynie lub pozostawiony do zamarznięcia. Jego elastyczna konstrukcja pozwala kompensować pojemność pojawiającego się lodu.

astral-0292

Kolejnym z oczywistych zastosowań jest umieszczenie go np. na plaży i wykorzystywanie do pływania lub zajęć sportowych. Konstrukcja mocująca basen jest tak prosta i łatwa w montażu, że nie stanowi problemu ustawienie go nawet na ulicy czy na innym równym podłożu.

astral-0293Czas montażu basenu wraz z instalacją technologiczną to w zależności od wielkości niecki kilka lub kilkanaście dni.

Baseny stelażowe nie są basenami trwale przymocowanymi do gruntu, dlatego też nie ma potrzeby uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Technologia uzdatniania wody przypomina technologię stosowaną w stacjonarnych basenach, jednakże ze względu na rodzaj basenu filtry nie podlegają aż tak rygorystycznym wymaganiom.

Niestandardowe zastosowania

Stosowana w basenach Laghetto by AstralPool folia jest bardzo wytrzymała, dzięki temu produkt może być użyteczny w wielu nietypowych zastosowaniach. Część tych niestandardowych przypadków została pokazana na zdjęciach.

Dzięki właściwościom produktu opisanym powyżej nie ma ryzyka jego przypadkowego uszkodzenia, nawet w przypadku zastosowania go jako basen do ekstremalnych sportów wodnych, również przy czynnym udziale zwierząt.astral-0294

Jednym z najbardziej zadziwiających zastosowań jest wykorzystanie basenu o wymiarach 5 × 50 m jako lądowiska dla helikopterów na Hawajach.

Funkcjonalna i wytrzymała konstrukcja

Baseny stelażowe Laghetto by AstralPool składają się z następujących elementów:

  • stelaża – wykonanego ze stali galwanizowanej na gorąco, dodatkowo malowanego proszkowo. Bardzo często stelaż ten wyposażony jest w dolne podpory stabilizujące konstrukcję. Inną funkcją podpór jest zabezpieczanie pasów scalających basen przed uszkodzeniem;
  • folii basenowej – bardzo wytrzymałej, wykonanej z powlekanej PVC powłoki poliestrowej o grubości 850 g/m2, wytrzymałej na rozciąganie 300 kg/5 cm. Folia wykonana została zgodnie z wytycznymi normy DIN 53354 oraz zabezpieczona dodatkowo w celu ograniczenia starzenia materiału;
  • osprzętu niecki – gdzie wymiana wody odbywa się poprzez specjalne opatentowane skimmery 360°C, pozwalające na pobór wody z basenu całą powierzchnią skimmera. Skimmery te wyposażono w kosze wyłapujące wstępnie większe zanieczyszczenia basenowe. Napływ uzdatnionej wody realizowany jest specjalnymi dyszami umieszczonymi w dolnej części ściany basenu. Dodatkowo na życzenia klienta basen może zostać wyposażony w oświetlenie LED;
  • systemu uzdatniania – jak wspomniano we wcześniejszej części artykułu – uzdatnianie wody w basenie odbywa się na takich samych zasadach jak w basenach stacjonarnych. Najodpowiedniejszymi filtrami do pracy z basenami stelażowymi są baterie filtrów o odpowiedniej dla danego zastosowania wydajności. Najpopularniejszymi filtrami w tych zastosowaniach są filtry Atlas, we współpracy z pompami Victoria Plus Silent. Kontrola chemicznego uzdatniania wody odbywa się oczywiście z zastosowaniem pełnej stacji kontroli i dozowania środków chemicznych. W przypadku zbiorników niebędących basenami pływackimi oczywiście dopuszczalne jest stosowanie śluz dozujących lub innych urządzeń dawkujących środki chemiczne;
  • orurowania – które dostarczane jest razem z basenem. Wykonane z wysokiej jakości PVC i łączone ze skimmerami i dyszami przy użyciu połączeń gwintowanych;
  • specjalnej drabinki Laghetto z systemem bezpieczeństwa – która posiada specjalne zabezpieczenie, uniemożliwiające niekontrolowane wejście do basenu małym dzieciom.

Tak jak napisano powyżej – baseny i zbiornik Laghetto by AstralPool można wykonać praktycznie w każdym wymiarze w czterech głębokościach – 0,6 m, 1,0 m, 1,2 m lub 1,4 m.

Profesjonalne baseny Laghetto są rozwiązaniem, które funkcjonuje od 2011 r. w MOSiR Toruń oraz wielu innych miejscach. Wytrzymują wiele lat i stanowią relatywnie niski koszt inwestycyjny.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu i zapoznania się z pełną ofertą Laghetto by AstralPool.

Fluidra Polska Sp. z o.o.

al. Armii Krajowej 61

50-541 Wrocław

tel.: 71 360 49 30

office@astralpool.pl

www.astralpool.pl

Tekst i Foto | Firma Fluidra