Pływalnia w Oleśnie

Nowoczesna Laguna

We wrześniu 2010 roku została otwarta kryta pływalnia Oleska Laguna – największa samorządowa inwestycja w historii Miasta i Gminy Olesno. Obiekt kosztował ponad 18 mln zł.

Olesno to prawie 10-tysięczne miasto powiatowe oddalone około 45 km od Opola. Jego głównym, turystycznym atutem była dotychczas ponad 800-letnia historia, piękne zabytki oraz idealne dla turystyki warunki krajoznawczo-przyrodnicze. Obecnie wizytówką miasta jest zabytek klasy 0, którym jest drewniany kościół św. Anny oraz kryta pływalnia Oleska Laguna, która pozytywnie wpłynęła na rekreacyjno-sportowy wizerunek miasta.

 

Obiekt jest położony przy ul. Wachowskiej, niedaleko od centrum miasta, w spokojnym osiedlu domków jednorodzinnych. Wejście do zjeżdżalni tunelowej, dzięki przeszklonej klatce schodowej, jest doskonałym punktem widokowym, z którego widać całą panoramę Olesna. Oleska Laguna to nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt rekreacyjno-sportowy na Opolszczyźnie…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 7 (luty-czerwiec 2011)

 


TEKST: MCSiR OLESNO
FOTO: MIROSŁAW DEDYK, MATEUSZ ANTKOWIAK