Reklama

Sky Tower we Wrocławiu

Spa XXI wieku

Czas to luksus. Wartościowe są godziny, które przeznaczamy tylko dla siebie. Regeneracja to delektowanie się pięknymi stronami życia, zbieranie nowych sił, zażywanie ciepła i świeżości. To wszystko można osiągnąć dzięki spa, oryginalnie zaprojektowanemu i zbudowanemu z najlepszych materiałów.

Spa i wellness jest czymś więcej niż trendem. To świadomość i odpowiedzialność za stan naszego zdrowia, a także podejmowanie działań, których celem jest zachowanie dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego. Dynamiczny wzrost świadomości własnego zdrowia zmusza inwestorów do oferowania klientom coraz większej różnorodności usług, pamiętając o strefach dla ciała, umysłu i ducha.

 

Połączenie kompozycji z pary wodnej, dźwięku, klimatu pomieszczenia i architektury wpływa dobroczynnie na duchowe i fizyczne odprężenie. Caldarium, sauna i łaźnia parowa to trzy podstawy pomieszczeń spa. Wyraźnie różnią się klimatem i kompozycją – gorące lub chłodne, wilgotne lub suche, zbudowane z ceramiki, drewna lub kamienia. Temperatura i wilgotność są najważniejszymi elementami opisującymi klimat pomieszczenia a ich różnorakie wariacje wpływają na specyfikę pomieszczenia i rodzaj kąpieli. Coraz częściej właściciele czy menadżerowie obiektów spa decydują się na określenie rodzaju filozofii spa i wellness, jaka będzie charakteryzowała dany obiekt…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 12

 


TEKST: ANDRZEJ WANDAS
FOTO: ARCHIWUM FIRMY SPA ZONE