Aquapark w Kaliszu

Rekordowy sezon

1 czerwca 2012 roku w Kaliszu otwarto park wodny. To był strzał w dziesiątkę. Obiekt, na który mieszkańcy miasta i regionu czekali z niecierpliwością, bije rekordy frekwencji. Przez cztery miesiące Kaliski Park Wodny odwiedziło prawie 150 tys. miłośników wodnych atrakcji.

Kalisz to drugie pod względem wielkości miasto Wielkopolski. Jest położony w malowniczej dolinie rzeki Prosny i szczyci się posiadaniem najstarszej metryki pisanej wśród polskich miast. Miasto urzeka magicznym pięknem, ponieważ tutaj przeszłość harmonijnie splata się z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalny klimat. Kaliski Park Wodny doskonale wpisuje się w nowoczesne rozwiązania architektoniczne krajobrazu miasta. Lokalizacja umożliwia dogodny dojazd klientom z miasta oraz spoza Kalisza, ponieważ aquapark jest położony obok Trasy Bursztynowej, która łączy dwie drogi krajowe nr 12 i 25. Kompleks jest zlokalizowany przy ul. Sportowej 10.

 

Na dobry początek
Kaliski Park Wodny to konsekwencja wieloletniej i przemyślanej polityki inwestycyjnej władz miasta Kalisza, które 28 lipca 2009 roku powołały spółkę Aquapark Kalisz. Jej celem było wybudowanie parku wodnego, a następnie zarządzanie obiektem, tj. prowadzenie przedsiębiorstwa w zakresie wypoczynku, sportu, rekreacji, rehabilitacji zdrowotnej oraz turystyki. Zobowiązania finansowe na pokrycie kosztów inwestycji zaciągnął zarząd spółki. Miasto Kalisz udzieliło niezbędnych gwarancji i poręczeń. Budowa rozpoczęła się zimą 2011 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Skanska…

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 12

 


TEKST I FOTO: SPÓŁKA AQUAPARK KALISZ