Suntago Wodny Świat

Dwa lata temu ruszyła budowa parku Suntago Wodny Świat – największego zadaszonego parku wodnego w Europie Środkowo-Wschodniej, który jest jednocześnie pierwszym etapem kompleksu Park of Poland

W maju minęły dwa lata od startu budowy, która wzbudza zainteresowanie wielu osób w Polsce i innych krajach Europy. Dziś na placu budowy we Wręczy pod Mszczonowem wyraźnie widać konstrukcje budynków parku wodnego, a także tęczowe kolory zjeżdżalni wodnych, które już pod koniec roku dostarczą rozrywki wszystkim miłośnikom wodnych atrakcji.

Prace na budowie weszły w fazę, w której każdy dzień przynosi wielkie zmiany. Od marca trwają prace murarskie i tynkarskie. Układane są już marmurowe płyty w strefie pryszniców, a także płytki w pierwszych basenach. We wszystkich nieckach są już zamontowane filtry do uzdatniania wody.

Wodna dżungla

W marcu ruszył też jeden z najbardziej spektakularnych i cieszących oko etapów prac – montaż zjeżdżalń w strefie Jamango Wodna Dżungla. Przypominająca tęczę konstrukcja to zdecydowanie najbardziej kolorowe miejsce na placu budowy. W budynku Jamango trwa montaż płyt fasadowych. Do atrakcji parku wodnego dołączył w ostatnim czasie symulator surfingu Surf-Air. Park of Poland przez pięć lat będzie mieć wyłączność w promieniu 200 km na to urządzenie, które umożliwia szaloną zabawę na wzburzonych falach.

Na budowę dojechały już wszystkie elementy konstrukcji stalowych, dachów płaskich oraz paneli składających się na fasadę Jamango. Na montaż czeka także 60% szkla – nych płyt, które pokryją m.in. dach i fasadę części parku wodnego. Wkrótce zostanie zamknięty etap budowy konstrukcji żelbe – towych budynku głównego. Już teraz trwają prace nad pokryciem dachu. Duże postępy widać na placu przed powstającym parkiem wodnym. Zostało wykonanych już 65% z planowanych 2500 miejsc parkingowych.

Baza noclegowa i inne atrakcje

W 2018 roku ruszyły już prace nad II etapem kompleksu Park of Poland. Obok parku wodnego powstanie rozbudowana baza noclegowa. Wraz z parkiem wodnym zostanie otwarta Suntago Village – wioska składająca się z ok. 100 rekreacyjnych mo – dułowych domków wypoczynkowych typu Cabaña. W Suntago Village powstanie także strefa zabaw dla dzieci, strefa przezna – czona do wspólnego grillowania, centralny budynek z recepcją oraz minisklepem. Wyłoniony został już generalny wykonaw – ca Suntago Village – spółka Unihouse.

Trwają prace nad powstaniem duetu hotelowego składającego się z dwóch nie – zależnych obiektów połączonych wspól – nym atrium. Oba obiekty będą miały widok na jezioro. W celu zapewnienia wygody gościom, jeden z hoteli będzie połączo – ny tunelem z parkiem wodnym Suntago Wodny Świat.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 32

 

TEKST I FOTO | Park of Poland