Reklama

Suntago Wodny Świat

W Mszczonowie niedaleko Warszawy rozpoczęła się budowa pierwszego etapu Park of Poland, w którym powstanie największy w Europie Środkowo-Wschodniej park wodny Suntago Wodny Świat. W obiekcie zaplanowano trzydzieści zjeżdżalni o łącznej długości 3,2 km., łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa oraz ponad dziesięć różnego rodzaju saun. Inwestycja warta 150 mln euro zakończy się w przeciągu 2 lat i stworzy około 600 miejsc pracy.

Suntago Wodny Świat będzie obiektem rozrywki o niespotykanej do tej pory skali – największym parkiem wodnym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a także największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Obiekt będzie czynny codziennie i może przyjąć każdego dnia do 15 000 osób. Całkowita powierzchnia Suntago Wodny Świat wyniesie 67 000 m2. Park wodny zostanie wybudowany na 20-hektarowej działce w Mszczonowie, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8, w odległości 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. W Suntago Wodny Świat zaplanowano 2500 bezpłatnych miejsc parkingowych i ponad 8000 szafek dla gości.

Nowy wymiar rekreacji

W Suntago Wodny Świat powstaną atrakcje i udogodnienia dla gości w każdym wieku. Kompleks będzie się składał z trzech różnych stref tematycznych:

  • saunaria – znajdzie się w niej ponad 10 różnego rodzaju tematycznych saun, prywatne gabinety masażu, mineralne baseny zdrowotne oraz solaria;
  • relaks – goście będą tam mogli zrelaksować się w otoczeniu 700 prawdziwych palm i popływać w krytym basenie o powierzchni 1000 m2 oraz w basenie usytuowanym obok ogrodu o powierzchni 20 000 m2, z otwieranym w słoneczne dni dachem;
  • wodna dżungla Jamango – zaplanowano w niej ponad 3 km zjeżdżalni wodnych, w tym najdłuższą krytą zjeżdżalnię w Europie o długości 320 metrów. W tej strefie dzieci i dorośli będą mogli korzystać z 30 różnych zjeżdżalniach oraz rozmaitych akwenów z falami czy tzw. rwących rzek. Specjalnie dla rodziców z dziećmi zaplanowano wodny plac zabaw.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 26

 

Tekst | Ewelina Jędrysiak, Piotr Wojtaszek