Reklama

System A-3000 open

Zarządzanie wodą

Pływalnie i baseny to obiekty publiczne przyciągające rzesze ludzi spragnionych ochłody w upalne dni oraz dbających o zdrowie i kondycję fizyczną. Wraz ze wzrostem świadomości użytkowników wzrastają wymagania dotyczące tego typu obiektów.

System A-3000 open
Franke to szwajcarski koncern zajmujący się dostarczaniem innowacyjnych i unikatowych rozwiązań technicznych adresowanych zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i obiektów użytku publicznego. Dział Washroom Systems zajmuje się tworzeniem systemowych rozwiązań w zakresie armatury oraz systemów zarządzania wodą wraz z systemami zapobiegania Legionelli. Wraz z postępem cywilizacyjnym pojawiają się coraz bardziej zaawansowane rozwiązania, wymuszane przez chęć zapewnienia komfortu użytkownikowi, jak i rachunek ekonomiczny.
Ideą produktów Franke jest nowoczesny design oraz komfort użytkowania wraz z zapewnieniem minimalizacji kosztów. Firma proponuje zarówno rozwiązania dotyczące armatury poprzez stosowanie systemów samozamykających, beztłokowych, eliminujących zjawisko tzw. uderzeń hydraulicznych, które mają na celu optymalizację kosztów, jak i system A-3000 open, który pozwala na w pełni zautomatyzowane zarządzanie wodą w obiekcie.
Budowa systemu oparta jest na dwóch płaszczyznach wzajemnie ze sobą połączonych, tj. płaszczyźnie sieci oraz armatury. System Franke A-3000 open, wykorzystując dostęp do sieci Internet, zapewnia obsłudze obiektu stały nadzór oraz możliwość przygotowywania statystyk i raportów. Jedną z funkcji systemu jest możliwość przeprowadzania dezynfekcji termicznej. Problem Legionelli jest coraz częściej występującym problemem obiektów publicznych. Mając na uwadze koszty likwidacji źródła bakterii, firma Franke w ramach systemu A-3000 open proponuje unikalne rozwiązanie gwarantujące minimalizację kosztów związanych ze zrzutem wody wykorzystanej do procesu dezynfekcji.

 

Image Image

 

System A-3000 open ponadto pozwala na:

  • proste ustawianie parametrów
    Specjalistyczne oprogramowanie systemowe umożliwia w przystępny sposób wyznaczenie indywidualnych parametrów danego obiektu. Oprogramowanie można łatwo aktualizować, co zapobiega technologicznemu starzeniu się urządzeń.
  • optymalizowane popytowo funkcje dozowania wody
    Moduł elektroniczny automatycznie steruje podstawowymi funkcjami użytkowymi, jak start/stop otwarcia armatury oraz czas otwarcia. Możliwe są różne modyfikacje programu przy uruchomieniu urządzenia, np. ustawienie indywidualnego płukania higienicznego i programów na obciążenia szczytowe.
  • przełączanie programów alternatywnych
    Każda armatura wyposażona jest w 2 alternatywne programy sterujące (funkcje dozowania wody) zapisane w module elektronicznym. Zmiana trybu działania armatury (np. dzień/noc, szkoła/klub, płatne/bezpłatne dozowanie wody, nauka/wakacje, stadion/przerwa, pomieszczenie zajęte/wolne) wykonywana jest za pomocą sterownika funkcji ECC lub oprogramowania systemowego.
  • funkcje statystyczne i protokoły temperatury
    Każde uruchomienie armatury jest liczone podobnie jak czas od przeprowadzenia ostatniego płukania higienicznego i ostatniej dezynfekcji termicznej. Moduł elektroniczny dysponuje trzema pamięciami protokołów do kontroli temperatury wody: protokół zimnej wody użytkowej (z.w.u.), ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz dezynfekcji termicznej (DT). Warunkiem jest wyposażenie armatury w opcjonalne czujniki temperatury na dopływach wody ciepłej i zimnej. Temperatura, jaka wystąpiła w okresie ostatnich 90 minut (z.w.u. i c.w.u.), zapamiętywana jest w odstępach minutowych (zapis pierścieniowy). Przy DT zapis następuje w cyklu 10-sekundowym przez okres 20 minut. Sterownik funkcji ECC, służący również jako zasilacz, jest w stanie te dane odczytać oraz zarchiwizować je na module obsługi kart SD lub ustanowić bezpośrednio interfejs do komputera lub sieci informatycznej budynku (SIB).

Uzupełnieniem systemu są zblokowane stacje mieszające, zapewniające dużą wydajność w zakresie przygotowania zmieszanej wody użytkowej oraz moduły poboru opłat zintegrowane z systemem A-3000 open sterowane sterownikiem ECC. Mając na uwadze kompleksowe wyposażenie obiektu, Franke posiada również w swojej ofercie pozostałe elementy wyposażenia obiektu wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, takie jak brodziki, umywalki, toalety, pisuary oraz trzy linie akcesoriów łazienkowych pozwalające na swobodny wybór zarówno w zakresie designu, jak i sposobu montażu. Firma oferuje także natryski bezpieczeństwa i oczomyjki do zastosowania w pomieszczeniach chlorowni. Doradcy techniczni wspomagają klientów na każdym etapie projektu.

KONTAKT: www.franke-ws.pl

„PŁYWALNIE I BASENY” – WYDANIE NR 15

 


 

TEKST: RAFAŁ BABIARZ, FIRMA FRANKE
FOTO: RAFAŁ BABIARZ, FIRMA FRANKE