Warmia Park

Zdrowie, uroda, relaks

Głównym założeniem inwestycji była budowa zespołu obiektów przeznaczonych do wypoczynku, połączonego z możliwością poprawy zdrowia. Sprzyjała temu wybrana lokalizacja, a główny cel można było osiągnąć poprzez zaprojektowanie odpowiednich powierzchni funkcjonalnych.

Realizację inwestycji na terenie o powierzchni około 16 ha z bezpośrednim dostępem do jeziora Pluszne podzielono na kilka etapów. Celem nadrzędnym była taka realizacja funkcji, żeby w poszczególnych etapach zapewnić rentowność inwestycji. Pierwszy etap objął budowę zespołu hotelowego z częścią gastronomiczną, spa oraz niedużą częścią konferencyjną. Ta ostatnia na etapie założeń ekonomicznych okazywała się niezbędna, chociaż jej funkcjonowanie kolidowało z głównym założeniem inwestycji. 

 

Realizowana w środku Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej inwestycja nie mogła się obyć bez części zapewniającej jej całoroczne funkcjonowanie. Zdecydowano się na budowę aquaparku – ryzykownego przedsięwzięcia w środku lasu i z dala od dużych aglomeracji miejskich. Analiza realizowanych w Europie tego typu inwestycji pokazywała, że wszystkie były budowane na płaskich, dużych terenach, a architektura samych obiektów wyniesiona w górę powodowała powstanie olbrzymiej kubatury ponad lustrem wody, którą trzeba ogrzewać i klimatyzować…

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 11

 


TEKST I FOTO: WARMIA PARK