Warszawski Uniwersytet Medyczny

Baseny wśród zieleni

Jak zaprojektować basen olimpijski, który spełniałby wszelkie wymogi dotyczące uprawiania sportu wyczynowego przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności codziennego użytkowania? Jak zapewnić opłacalność utrzymania trybun używanych tylko w czasie zawodów?

Jak dostosować halę basenową do wymagań nowoczesnej techniki, w tym transmisji telewizyjnych? I wreszcie, jak sprostać wymaganiom ekologii i pozwolić użytkownikom basenu cieszyć się otaczającą zielenią? Odpowiedź na te pytania stanowi nie lada wyzwanie, którego w ramach projektu Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podjął się Zespół Projektowo-Inwestycyjny Kontrapunkt V-projekt pod kierownictwem arch. Aleksandra Mirka.

 

CSR WUM powstanie wzdłuż ul. ks. Trojdena w Warszawie, na Kampusie Banacha na Ochocie. Centrum będzie pełnić funkcje zarówno sportowe, jak i dydaktyczne. Będzie zlokalizowane w zespołach, połączonych ze sobą podziemnym parkingiem i pomieszczeniami technologicznymi uzdatniania wody…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 8 (czerwiec-październik 2011)

 


TEKST: ALEKSANDER MIREK
WIZUALIZACJE: KRZYSZTOF KIPA