Reklama

Warszawski Uniwersytet Medyczny

warszawski_um

Baseny wśród zieleni

Jak zaprojektować basen olimpijski, który spełniałby wszelkie wymogi dotyczące uprawiania sportu wyczynowego przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności codziennego użytkowania? Jak zapewnić opłacalność utrzymania trybun używanych tylko w czasie zawodów?

Jak dostosować halę basenową do wymagań nowoczesnej techniki, w tym transmisji telewizyjnych? I wreszcie, jak sprostać wymaganiom ekologii i pozwolić użytkownikom basenu cieszyć się otaczającą zielenią? Odpowiedź na te pytania stanowi nie lada wyzwanie, którego w ramach projektu Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podjął się Zespół Projektowo-Inwestycyjny Kontrapunkt V-projekt pod kierownictwem arch. Aleksandra Mirka.

 

CSR WUM powstanie wzdłuż ul. ks. Trojdena w Warszawie, na Kampusie Banacha na Ochocie. Centrum będzie pełnić funkcje zarówno sportowe, jak i dydaktyczne. Będzie zlokalizowane w zespołach, połączonych ze sobą podziemnym parkingiem i pomieszczeniami technologicznymi uzdatniania wody…WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 8 (czerwiec-październik 2011)

 


TEKST: ALEKSANDER MIREK
WIZUALIZACJE: KRZYSZTOF KIPA