Z jak zjeżdżalnie

Atrakcyjność parków wodnych w Polsce i na świecie wyznaczają m.in. jego zjeżdżalnie. Już z oddali, zbliżając się do odwiedzanego aquaparku widzimy, po ilości i wysokości zjeżdżalni, jakiej klasy będzie to obiekt. W zjeżdżalniach jest zawarta jakaś tajemnica, bo od zawsze fascynują one najmłodszych i dorosłych, całe rodziny i tych najbardziej wybrednych.

A jak atrakcyjność

Niewątpliwym atutem Aquaparku Fala jest jego lokalizacja w rozległym parku, w odległości zaledwie kilku kilometrów od centrum Łodzi. Duży, bezpłatny parking oraz bliskie sąsiedztwo dworca Łódź Kaliska pozwalają cieszyć się atrakcjami mieszkańcom wszystkich dzielnic i okolicznych miejscowości.

Aquapark Fala do połowy 2020 roku dysponował sześcioma zjeżdżalniami, w tym trzema megazjeżdżalniami: pomarańczową o długości 130 m (całoroczna), czerwoną o długości 146 m (całoroczna), kamikaze o długości 50,5 m (sezonowa). Oprócz tego, wewnątrz obiektu, funkcjonują mniejsze zjeżdżalnie wewnętrzne: czerwona o długości 17,7 m, pomarańczowa pontonowa o długości 26 m i trójtorowa o długości 22,74 m.

W celu zwiększenia atrakcyjności, a wraz z tym utrzymania dotychczasowej frekwencji oraz popularyzacji obiektu wśród nowych klientów, zarząd spółki zdecydował się na budowę nowej wieży zjeżdżalni wraz z przylegającym do niej kompleksem zjeżdżalni. Założono, że całoroczny charakter nowej inwestycji powinien znacząco wpłynąć na utrzymanie zainteresowania obiektem również poza tzw. sezonem wysokim, czyli miesiącami letnimi: czerwiec–sierpień.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „PŁYWALNIE I BASENY” NR 36

TEKST | Beata Olczak, Karina Słówko

FOTO | Archiwum Aquapark Fala